Zajęcia projektowe NMB

Witaj wiosno!

Magdalena Kardynał poprowadziła kolejne zajęcia w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka. Tym razem tematem była „Poczwarka” – bohaterka książki słoweńskiej autorki Andrjei Peklar.

Uczniowie klasy IB ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku powitali wiosnę, kolorując motyle i ożywiając je dzięki aplikacji Quiver. Dodatkowo, poprzez zabawę z kolorowymi kubeczkami, odkrywali tajemnice tych fascynujących owadów.

Serdecznie dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Dzień Motyli najlepiej spędzić z Naszą Małą Biblioteką.

14 marca 2025 r. odwiedziła nas klasa 1 ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, z którą poznaliśmy przemianę tytułowej poczwarki pochodzącej z książki słoweńskiej autorki Andreji Peklar. Opowieść o zmianie, trosce o siebie i odwadze zaprowadziła nas do rozmowy o dorastaniu każdego z nas. Dzieci rozwiązywały zadania z „Łamigłówek literackich” i ożywiły w aplikacji QUIVER samodzielnie pokolorowane rysunki przedstawiające stadia rozwojowe motyla. Nasi Goście zwiedzili również wystawę „Nasza Mała Biblioteka – Książkowy Most Między Kulturami”, której „cennymi eksponatami” są książki związane z projektem i nie tylko. Na koniec uczestnicy zajęć, dzięki Annie Szablewskiej i Ewelinie Staniłko, stworzyli piękne kolorowe motyle z wykorzystaniem długopisów 3D.

Zajęcia przeprowadziły: Tatiana Jastrzębska i Joanna Kamińska-Wójcik

12 marca 2025 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka. Tym razem omawiałyśmy książkę pt. „Gdzie go znalazłaś” estońskiego pisarza Urmas Reinmaa w zaprzyjaźnionej klasie trzeciej Szkoły Podstawowej w Brudzeniu Dużym.

Uczestnicy zajęć poznali zarówno bohaterów książki jak i ciekawostki o kraju z którego pochodzi. Po odsłuchaniu treści uczniowie rozwiązywali „Łamigłówki Literackie” i poszukiwali kluczy w grze „Sokole oko”. Wspaniałą zabawą było także kreatywne kodowanie – dzieci, wykorzystując klucze, tworzyły na macie wyjątkowe obrazki!

Dziękujemy za zaangażowanie i świetną zabawę!

Zajęcia przeprowadziły Tatiana Jastrzębska i Magdalena Kardynał.

6 marca 2025 r. w kolejną podróż w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku wybrali się do Estonii. Dzięki interaktywnemu globusowi dowiedzieli się wielu informacji o tym kraju.

Czytaliśmy i omawialiśmy wspaniałą książkę o bezinteresownej pomocy pt. „Gdzie go znalazłaś?”, której autorem jest Urmas Reinmaa.

Uczestnicy spotkania rozwiązywali „Łamigłówki Literackie”, a także ożywili rysunki dzięki QUIVER.

Zajęcia przeprowadziła Joanna Kamińska-Wójcik

28 stycznia 2025 r. klasa 3 ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku uczestniczyła w trzecich zajęciach w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

Tym razem, wraz z bohaterem książki „Rzepy” autorstwa Ewi Jerokosta, wyruszyliśmy w podróż do Grecji, a także w świat emocji i dojrzewania do pewnych życiowych kwestii. Rozmawialiśmy o tym, co wywołuje stresujące supły w sercu, a także co sprawia, że czujemy się wspaniale. Te drugie, uczestnicy zajęć zamieścili w formie rysunku na przypinkach.

Zwiedziliśmy także wystawę zatytułowaną „Nasza Mała Biblioteka – Książkowy Most Między Kulturami”, a na koniec dzieci otrzymały nagrody za wykonane prace konkursowe.

Zajęcia przeprowadziła Joanna Kamińska-Wójcik.

24 stycznia 2025 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka za nami. Tym razem uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Brudzeniu Dużym w raz z nauczycielkami odwiedzili nas osobiście. Bohaterem spotkania była książka polskiej autorki Anny Onichimowskiej pt.: „Pan Kluska i żaglowiec”.

Uczestnicy zajęć rozpoczęli wizytę od zwiedzania wystawy zatytułowanej „Nasza Mała Biblioteka – Książkowy Most Między Kulturami”. Następnie odsłuchali treść książki, za pomocą globusa interaktywnego poznali ciekawostki dotyczące naszego kraju, rozwiązywali „Łamigłówki Literackie” a Puzzle AR pomogły uczniom w zwizualizowaniu rzeczy zgromadzonych w bałaganie tytułowego Pana Kluski. Dzięki grze „Sokole oko” uczestnicy zajęć mogli odnaleźć rzeczy zgromadzone w nadmiarze przez bohatera spotkania, a podczas gry na Magicznym dywanie przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci. Na zakończenie uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotecznych działach i zakamarkach.

Zajęcia przeprowadziły Tatiana Jastrzębska i Magdalena Kardynał.

22 stycznia 2025 r. Tatiana Jastrzębska i Joanna Kamińska-Wójcik przeprowadziły kolejne zajęcia z klasą 1 ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

Uczniowie tym razem poznali bohaterów książki „Pan Kluska i żaglowiec”, autorstwa Anny Onichimowskiej. „Łamigłówki Literackie” zobrazowały poruszany temat, a interaktywny globus dostarczył ciekawostek o Polsce. Dzieci wykonały również przypinki z ilustracjami rzeczy, które zabrałyby ze sobą na wyspę. Okazało się, że do życia nie potrzebujemy tak wielu przedmiotów, a sprzątanie naszej przestrzeni daje dużo radości

Magdalena Kardynał przeprowadziła kolejne już zajęcia w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka. Tym razem odwiedzili nas uczniowie klasy IB ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku.

Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy, gdzie uczniowie mogli poznać kraje, z których pochodzą dane utwory. Poznali także książki, które poruszają tematy podobne do czytanych przez nas w trakcie realizowania projektu.

Kolejnym etapem zajęć było czytanie książki „Rzepy”, której autorką jest grecka pisarka Ewi Jerokosta. Lektura przeniosła uczniów w świat niezrozumiałych i zawiłych – niczym wiązanie sznurówek – emocji i uczuć.

Nieodzownym elementem zajęć są Łamigłówki Literackie, ale także globus interaktywny i Magiczny Dywan.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach projektowych.

Książka pochodząca z Grecji pt. „Rzepy” autorstwa Ewi Jerokosta, była motywem przewodnim kolejnych zajęć z klasą 3 ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Łęgu Probostwie.

Główny bohater książki dorastał do sznurowania butów, które stanowią symbolikę dojrzałości emocjonalnej.

Wspólnie z uczestnikami omawialiśmy emocje, różne sytuacje stresowe, a także sposoby na rozplątanie trudnych supełków uczuciowych. W realizacji tematu pomocne były „Łamigłówki Literackie”.

Zajęcia 14 stycznia 2025 r. przeprowadziły Tatiana Jastrzębska oraz Joanna Kamińska-Wójcik w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

3 grudnia 2024 r. klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku wzięła udział w kolejnym spotkaniu projektu Nasza Mała Biblioteka. Książka pt. „Pan Kluska i żaglowiec” Anny Onichimowskiej idealnie wpisuje się w ten grudniowy czas, kiedy dobrze jest zastanowić się nad ilością rzeczy, które posiadamy i ciągle kupujemy. Dodatkowo warto zadbać o naszą przestrzeń, aby planeta mogła być czysta, a nam żyło się lepiej. Zajęcia przeprowadziła Joanna Kamińska-Wójcik.

28 listopada 2024 r. Tatiana Jastrzębska i Joanna Kamińska-Wójcik przeprowadziły zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka

Uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, w ramach nawiązanej współpracy i zaangażowaniu pani Anny Wróbel, poznali bohaterów książki „Dziewczynka i miś” autorstwa Vane Kosturanov. Uczestnicy zajęć dzięki interaktywnemu globusowi bliżej poznali Macedonię Północną, z chęcią rozwiązywali „Łamigłówki Literackie”, stworzyli projekty wehikułów czasu i uczestniczyli w grze o przyjaźni.

26 listopada 2024 r. Tatiana Jastrzębska i Joanna Kamińska-Wójcik przeprowadziły kolejne zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Łęgu Probostwie tym razem poznali bohaterów książki „Pan Kluska i żaglowiec” autorstwa Anny Onichimowskiej.

Dzięki współpracy ułożyli z puzzli mapę kraju, z którego pochodzi prezentowana książka.  Dzięki interaktywnemu globusowi poznali największe miasta regionów Polski i związane z nimi ciekawostki. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali „Łamigłówki Literackie” i tworzyli historie obrazkowe z wykorzystaniem Puzzli AR. Wiele radości sprawiła dodatkowa atrakcja, jaką było zaprojektowanie i wykonanie tematycznych przypinek.  

15 listopada Magdalena Kardynał przeprowadziła kolejne zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

Uczniowie klasy IB ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku poznali bohaterów książki „Pan Kluska i żaglowiec” autorstwa Anny Onichimowskiej.

Dzięki interaktywnemu globusowi poznali ciekawostki dotyczące różnych regionów Polski . Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali „Łamigłówki Literackie” i tworzyli z modeliny własne żaglowce.

14 listopada 2024 r. Tatiana Jastrzębska i Magdalena Kardynał przeprowadziły zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Brudzeniu Dużym, w ramach nawiązanej współpracy i zaangażowaniu Pani Wioletty Wróblewskiej, poznali bohaterów książki „Dziewczynka i miś” autorstwa Vane Kosturanov. Dzięki interaktywnemu globusowi odkryli zwyczaje, język, faunę i florę oraz ciekawe miejsca Macedonii Północnej. Uczniowie z chęcią rozwiązywali „Łamigłówki Literackie” i uczestniczyli w grze o przyjaźni.

29 października 2024 r. Tatiana Jastrzębska i Joanna Kamińska-Wójcik odwiedziły Szkołę Podstawową im. Szarych Szeregów w Łęgu Probostwie, gdzie przeprowadziły zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

Uczniowie klasy trzeciej, dzięki nawiązanej współpracy i zaangażowaniu Małgorzaty Jankowskiej, poznali bohaterów książki „Dziewczynka i miś” autorstwa Vane Kosturanov, a za pomocą interaktywnego globusa bliżej poznali Macedonię Północną. Uczestnicy spotkania z przyjemnością rozwiązywali „Łamigłówki Literackie” i uczestniczyli w grze o przyjaźni.

Do zobaczenia na kolejnych etapach projektu🙂

28 października 2024 r. Joanna Kamińska-Wójcik przeprowadziła zajęcia w ramach Międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka. Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku, dzięki interaktywnemu globusowi, przenieśli się do Mołdawii, gdzie poznali bohaterów książki „Dziewczynka i miś” autorstwa Vane Kosturanov. Zajęcia połączono z edukacyjną zabawą na interaktywnym dywanie.

14 października 2024 Magdalena Kardynał odwiedziła bibliotekę Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku gdzie przeprowadziła pierwsze zajęcia w ramach międzynarodowego projektu Nasza Mała Biblioteka.

Uczniowie klasy IB, dzięki nawiązanej współpracy z bibliotekarkami -panią Grażyną Pyszyńską oraz panią Elżbietą Dobies, poznali bohaterów książki „Dziewczynka i miś” autorstwa Vane Kosturanov, a za pomocą interaktywnego globusa bliżej poznali Macedonię Północną. Dzieci z zaangażowaniem rozwiązywali „Łamigłówki Literackie” i uczestniczyły w grze o przyjaźni. Serdecznie dziękujemy wychowawczyni, pani Małgorzacie Marciniak za chęć uczestnictwa i zaangażowanie w działaniach projektowych.

Do zobaczenia na kolejnych etapach projektu🙂

Polityka cookies i prywatności

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies należy opuścić stronę.

Zaznacz cookies, które akceptujesz:
Powrót