Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 6. edycja

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” 16 września 2019r rozpoczęła już szósty rok działalności przy Bibliotece Pedagogicznej w Płocku.

Nauczycieli bibliotekarzy przywitała Dyrektor Biblioteki – Agnieszka Olczyk-Twardy. Podziękowała za liczne przybycie oraz życzyła owocnych szkoleń i warsztatów w ramach sieci. Jednym z nich był warsztat „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, przygotowany przez Justynę Latarską i Martę Jaroszewską, nauczycielki bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Warsztat wykreowany został na podstawie książek Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Uczestnicy wysłuchali krótkich fragmentów książek, szukali skarpetek do pary, które pochowały się w bibliotece, projektowali otulistopki według własnego pomysłu i tworzyli skarpetkowe opowieści. Było to wyjątkowo kreatywne spotkanie, angażujące nauczycieli  do wspólnej zabawy.

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Małgorzata Domeradzka, nauczyciel bibliotekarz Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W szkoleniu „Czym jest szczęście?” nauczyciele odpowiedzieli sobie na pytanie „Co jest moim szczęściem?”. Oprócz poznania siebie, uświadomili sobie, jak trudno jest dobrze o sobie mówić. A przecież dzieci nie mają z tym problemu, potrafią się chwalić. W związku z tym prowadząca zadała kolejne pytanie: „Kto w małych dzieciach „zabił” radość chwalenia się, zadowolenia?”. Padła wspólna odpowiedź, iż jest to szkoła, system oświaty i niestety często rodzina. Nauczyciele wyciągnęli wniosek: „Chwalmy się tym, co nam dobrze wychodzi, co dobrze robimy.” Pani Małgorzata rozpatrując szczęście nawiązała do pozytywnej psychologii Martina Seligmana, który twierdzi, iż szczęście to dobrostan, a kluczem są pozytywne relacje w domu, w pracy oraz „wykorzystywanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad”. Warto pamiętać, że na dobrostan (szczęście) wpływa również wdzięczność, wyrażana na piśmie w postaci listu, a ponadto pomaganie innym (wolontariat), idee, hobby i życie „tu i teraz”, dbanie o siebie i nie zwracanie uwagi na to, co ludzie powiedzą.

W ramach działania sieci nauczyciele otrzymali zestawienia bibliograficzne: „Pedagogika zabawy”, „Rozwijanie kompetencji informatycznych u dzieci. Kodowanie” oraz propozycje zajęć czytelniczych przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku.

 

Anna Bakierzyńska
koordynator sieci
„Między nami bibliotekarzami”

 

 

 

 

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.