Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

PRZEKŁAD INTERSEMIOTYCZNY I PROMOCJA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W poniedziałek 18 marca odbyło się szóste spotkanie nauczycieli bibliotekarzy, uczestników sieci współpracy i samokształcenia.

W pierwszej części swoją wiedzą na temat zastosowania przekładu intersemiotycznego w praktyce szkolnej podzieliła się Pani Marta Kleniewska, nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Prowadząca wyjaśniła, czym jest przekład intersemiotyczny, omówiła jego formy - od przedszkola (rysowanie bazgrołów), poprzez szkolny kolaż, aż po wystawienie sztuki w teatrze. Nauczyciele przećwiczyli praktyczne zastosowanie przekładu podczas warsztatów. Ich zadaniem było wycięcie z gazet różnych słów, cytatów, obrazów, a następnie w kreatywny sposób połączenie ich z postaciami ze skrzydłami. W ten sposób powstały oryginalne kolaże.

Drugą część spotkania poświęconą promocji biblioteki szkolnej poprowadziła Pani Małgorzata Wierzbicka, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Prowadząca wyjaśniła, iż celem promocji jest pokazanie tego, jakie działania realizujemy w bibliotece, gdzie ona się mieści oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku w społeczności szkolnej i nie tylko. Efektem poczynań jest możliwość pozyskania nowych czytelników, zachęcenie uczniów do czytania książek oraz pokazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego, w którym można fajnie spędzać wolny czas. Pani Małgorzata zaprezentowała także przykłady działań promocyjnych, takich jak informacje na stronie internetowej szkoły, prowadzenie blogów, aktywność w mediach społecznych, wywiady w radio, w lokalnej TV.

Anna Bakierzyńska
koordynator sieci „Między nami bibliotekarzami”

 KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.