Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

KREATYWNE I TWÓRCZE SPOTKANIE SIECI

10 grudnia odbyło się bardzo kreatywne i twórcze spotkanie uczestników sieci „Między nami bibliotekarzami”.

W bibliotece gościliśmy dr Małgorzatę Kamińską, adiunkta Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku, która poprowadziła warsztat „Kreatywne myślenie i działanie w teorii i praktyce”. Podczas zajęć nauczyciele bibliotekarze zapoznali się z teoretycznymi podstawami kreatywności, dowiedzieli się czym różni się ona od innowacyjności i jak można ją rozwijać u uczniów, mimo, że szkoła kreatywność „zabija”. Praktycznie zaś musieli posadzić dziesięć drzew w pięciu rzędach, by w każdym było po 4 drzewa. Wydaje się proste? Spróbujcie! Nie jest to łatwe, ale na pewno możliwe! Kolejnym wyzwaniem było połącznie ze sobą przypadkowo wybranych obrazków oraz wymyślenie innego zastosowania parasola, biurowego spinacza czy wieszaka na ubrania.

Jak wykonać miniprezenty prezentowała podczas drugiej części spotkania Pani Aleksandra Banach, nauczyciel konsultant w zakresie plastyki, muzyki, zajęć pozalekcyjnych oraz wychowania fizycznego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku. Podczas plastycznych warsztatów „Upominki bez tłuczenia skarbonki świnki” sieciowcy, pod czujnym okiem prowadzącej, wykonali  oryginalne skrzaty ze skarpet, mikołaje z drewnianych patyczków, a także worek na prezenty z papierowych chusteczek i z dekoracyjnych elementów. Warsztaty te pokazały jak niewielkim kosztem finansowym można wykonać i opakować prezenty, i że to wcale nie jest takie trudne.

 

Anna Bakierzyńska

koordynator sieci „Między nami bibliotekarzami”

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.