Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

BIBLIOTEKARZE Z WIZYTĄ W PAŁACU W SANNIKACH

4 czerwca nauczyciele bibliotekarze z sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” zwiedzili Bibliotekę Muzyczno-Etnograficzną im. Mateusza Glińskiego w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Poznali jej księgozbiór, specyfikę pracy oraz wymienili bibliotekarskie doświadczenia i dobre praktyki.

 

Pani Monika Gadzińska, specjalista ds. upowszechniania i promocji kultury oprowadziła naszą grupę również po pozostałej części Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach i opowiedziała nam jego dzieje. Zwróciła uwagę na jego metamorfozę na przestrzeni dziejów, na zmieniające się obyczaje i modę. Ponadto Pani Monika opowiedziała interesującą historię fortepianu, na którym grywał sam Fryderyk Chopin, podczas swojego dwumiesięcznego wakacyjnego pobytu w Sannikach u rodziny Pruszaków.

Korzystając z okazji nauczyciele obejrzeli wystawę „Oto dni krwi i chwały. Reduta Ordona i Rakietnicy Królestwa Polskiego”, która została przygotowana przy współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Sieciowcy obejrzeli również stałą wystawę „Ożywić historię, czyli pałac w Sannikach za czasów Natansonów i Dziewulskich”, która stanowi kontynuację historii kolejnych właścicieli dóbr sannickich.

 

Anna Bakierzyńska

koordynator sieci „Między nami Bibliotekarzami”

 KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.