Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

26 lutego 2018 roku odbyło się czwarte w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Tematyka spotkania związana była z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 - „Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”.

 

 

Pierwszą część spotkania stanowiło szkolenie „Bezpieczne Interneciaki”, które przeprowadziła Pani Daniela Michalska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Podczas szkolenia omówiła różnicę między cyfrowymi tubylcami a cyfrowymi imigrantami. Uświadomiło to bibliotekarzom różnicę między pokoleniami w korzystaniu z mediów elektronicznych. Prelegentka zobrazowała za pomocą wykresów badania dotyczące aktywności nastolatków w sieci i wynikające z tego zagrożenia. Drugą część poprowadził aspirant Krzysztof Rogowski, policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Opowiedział on o cyberprzemocy, podał przykłady internetowych zagrożeń, z którymi spotkał się w pracy zawodowej. Ponadto przedstawił ścieżkę prawnego działania w chwili zetknięcia się na przykład z nękaniem, zarówno w życiu realnym, jak i w sieci. Zaprezentował także kilkuminutowe filmy obrazujące przykłady negatywnych zachowań wśród młodzieży oraz ich skutki.

W ostatniej części spotkania odbyło się oficjalnie ogłoszenie wyników regionalnego konkursu „Brzechwoklasa”.

 

Anna Bakierzyńska

koordynator sieci „Między nami bibliotekarzami”

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.