Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Sieci współpracy i samokształcenia

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 15 czerwca 2020 r.

Za nami kolejne owocne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Zdalne szkolenie „Poprzez Inteligencję Konwersacyjną C-IQ do podniesienia prestiżu zawodu bibliotekarza poprowadziła Elżbieta Ceglarska - Certified QSCA Life Coach Certified Conversational Intelligence C-IQ Coach. Prowadząca zapytała nauczycieli, co to jest według nich „prestiż”, co go kształtuje bądź niweczy i jak się on ma w stosunku do nauczyciela bibliotekarza w polskiej szkole.

Czytaj więcej...

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 10 czerwca 2020 r.

10 czerwca 2020r. odbyło się kolejne zdalne spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy. Warsztat „Wirtualny czytelnik w wirtualnej bibliotece. Ułatwienie czy wyzwanie?” poprowadziła Anna Krusiewicz, nauczyciel konsultant w zakresie języka polskiego, historii i wos w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Czytaj więcej...

Dzień poezji i otwarte zasoby na spotkaniu sieci „Między nami bibliotekarzami”

9 marca 2020 roku w ramach sieci współpracy i samokształcenia odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli bibliotekarzy. W pierwszej części Pani Monika Cejmer – nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku przedstawiła wartość poezji, w tym poezjoterapię. Zaprezentowała także oryginalne pomysły na lekcje z wierszami takich poetów jak: Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy.

Czytaj więcej...

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 20 maja 2020 r.

Pierwszą część stanowiło szkolenie „Zarządzanie stresem i emocjami. Jak nie ulec wypaleniu w czasach pandemii?”, które poprowadziła Pani Hanna Drzewiecka-Krawczyk nauczyciel konsultant w zakresie psychologiczno-pedagogicznej pomocy szkole w MSCDN Wydział w Płocku. Prowadząca zaznaczyła, iż emocje w tym stres są naturalną reakcją na bodźce, które do nas docierają.

Czytaj więcej...

Gadka szmatka, czyli o współczesnej polszczyźnie

3 lutego odbyło się kolejne spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Ewolucję języka polskiego w szkoleniu „Gadka szmatka, czyli o współczesnej polszczyźnie” przedstawiła Pani Grażyna Rybicka, nauczyciel języka polskiego w Płocku. Omówiła genezę języka polskiego od czasów jego powstania (wpływ języka łacińskiego), poprzez czasy renesansu (wyrazy z języka włoskiego), I i II wojny światowej (oddziaływanie języka niemieckiego), aż po obecnie czasy (wpływ języka angielskiego)

Czytaj więcej...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.