Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z COVID-19

Sieci współpracy i samokształcenia

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 21 września 2020 r.

21.09 odbyło się kolejne zdalne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Zakończyło ono cykl spotkań „Poprzez Inteligencję Konwersacyjną C-IQ do podniesienia prestiżu zawodu bibliotekarza”, prowadzony przez Elżbietę Ceglarską - C-IQ Coach`a. Uczestnicy pracowali na Padlecie. Na podstawie „przypiętych” na nim fiszkach, omówili pozytywne i negatywne cechy nauczyciela bibliotekarza, które będą bazą do zbudowania nowego wizerunku nauczyciela bibliotekarza.

Czytaj więcej...

Zdalne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”

14 września odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym 2020/2021 zdalne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Pierwszą część stanowił warsztat „Poprzez Inteligencję Konwersacyjną C-IQ do podniesienia prestiżu zawodu bibliotekarza - cd.”, poprowadzony przez Elżbietę Ceglarską, Certified QSCA Life Coach Certified Conversational Intelligence C-IQ Coach.

Czytaj więcej...

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 15 czerwca 2020 r.

Za nami kolejne owocne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Zdalne szkolenie „Poprzez Inteligencję Konwersacyjną C-IQ do podniesienia prestiżu zawodu bibliotekarza poprowadziła Elżbieta Ceglarska - Certified QSCA Life Coach Certified Conversational Intelligence C-IQ Coach. Prowadząca zapytała nauczycieli, co to jest według nich „prestiż”, co go kształtuje bądź niweczy i jak się on ma w stosunku do nauczyciela bibliotekarza w polskiej szkole.

Czytaj więcej...

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 10 czerwca 2020 r.

10 czerwca 2020r. odbyło się kolejne zdalne spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy. Warsztat „Wirtualny czytelnik w wirtualnej bibliotece. Ułatwienie czy wyzwanie?” poprowadziła Anna Krusiewicz, nauczyciel konsultant w zakresie języka polskiego, historii i wos w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Czytaj więcej...

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 20 maja 2020 r.

Pierwszą część stanowiło szkolenie „Zarządzanie stresem i emocjami. Jak nie ulec wypaleniu w czasach pandemii?”, które poprowadziła Pani Hanna Drzewiecka-Krawczyk nauczyciel konsultant w zakresie psychologiczno-pedagogicznej pomocy szkole w MSCDN Wydział w Płocku. Prowadząca zaznaczyła, iż emocje w tym stres są naturalną reakcją na bodźce, które do nas docierają.

Czytaj więcej...

Dzień poezji i otwarte zasoby na spotkaniu sieci „Między nami bibliotekarzami”

9 marca 2020 roku w ramach sieci współpracy i samokształcenia odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli bibliotekarzy. W pierwszej części Pani Monika Cejmer – nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku przedstawiła wartość poezji, w tym poezjoterapię. Zaprezentowała także oryginalne pomysły na lekcje z wierszami takich poetów jak: Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy.

Czytaj więcej...

Gadka szmatka, czyli o współczesnej polszczyźnie

3 lutego odbyło się kolejne spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Ewolucję języka polskiego w szkoleniu „Gadka szmatka, czyli o współczesnej polszczyźnie” przedstawiła Pani Grażyna Rybicka, nauczyciel języka polskiego w Płocku. Omówiła genezę języka polskiego od czasów jego powstania (wpływ języka łacińskiego), poprzez czasy renesansu (wyrazy z języka włoskiego), I i II wojny światowej (oddziaływanie języka niemieckiego), aż po obecnie czasy (wpływ języka angielskiego)

Czytaj więcej...

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Kreatywnie o kosmosie”

13.01 odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” poświęcone astronomii. Warsztat „Kreatywnie o kosmosie” poprowadziła Pani Elżbieta Milewska - pasjonatka astronomii, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Prowadząca oprócz przypomnienia heliocentrycznej teorii Mikołaja Kopernika, uchyliła nauczycielom rąbki tajemnicy kosmosu. Kosmiczna podróż rozpoczęła się wystrzeleniem rakiety.

Czytaj więcej...

Spotkanie sieci "Między nami bibliotekarzami"

16.12.2019 roku miało miejsce przedświąteczne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” poświęcone tworzeniu prezentów. Doświadczenia te mogły stanowić inspirację i zostać wykorzystane na zajęciach z uczniami.

Czytaj więcej...

Nauczyciele bibliotekarze spotkali się na kolejnych warsztatach.

18 listopada 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Część pierwszą stanowiło szkolenie „Nie ma dzieci, są ludzie… - prawa dziecka jako żywej istoty”, z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, poprowadzone przez Annę Szablewską, nauczyciela bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Czytaj więcej...

Drugie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”

21 października 2019 roku odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Płocku gościła liczne grona nauczycieli bibliotekarzy.

Czytaj więcej...

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 6. edycja

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” 16 września 2019r rozpoczęła już szósty rok działalności przy Bibliotece Pedagogicznej w Płocku. Nauczycieli bibliotekarzy przywitała Dyrektor Biblioteki – Agnieszka Olczyk-Twardy. Podziękowała za liczne przybycie oraz życzyła owocnych szkoleń i warsztatów w ramach sieci. Jednym z nich był warsztat „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, przygotowany przez Justynę Latarską i Martę Jaroszewską, nauczycielki bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Warsztat wykreowany został na podstawie książek Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Uczestnicy wysłuchali krótkich fragmentów książek, szukali skarpetek do pary, które pochowały się w bibliotece, projektowali otulistopki według własnego pomysłu i tworzyli skarpetkowe opowieści. Było to wyjątkowo kreatywne spotkanie, angażujące nauczycieli  do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” na edukacyjnym wyjeździe do biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku

10 czerwca 2019 r. nauczyciele bibliotekarze odwiedzili bibliotekę Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w celu poznania jej księgozbioru, specyfiki i wymiany bibliotekarskich doświadczeń. Nauczycieli przywitała dyrektor liceum - Katarzyna Góralska. Nauczyciel bibliotekarz Magdalena Częstochowska-Jędrzejak przedstawiła nam historię szkolnej biblioteki w kontekście wielowiekowej historii Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.

Czytaj więcej...

MAJOWE SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

13 maja odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Jako pierwsza wystąpiła Pani Monika Cejmer, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Podczas szkolenia „Biblioterapia. Terapeutyczna moc literatury” przedstawiła genezę, typy i model biblioterapii oraz jej wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. W ramach pierwszego ćwiczenia uczestnicy w parach przedstawili książki, które odmieniły ich życie.

Czytaj więcej...

PRZEKŁAD INTERSEMIOTYCZNY I PROMOCJA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W poniedziałek 18 marca odbyło się szóste spotkanie nauczycieli bibliotekarzy, uczestników sieci współpracy i samokształcenia. W pierwszej części swoją wiedzą na temat zastosowania przekładu intersemiotycznego w praktyce szkolnej podzieliła się Pani Marta Kleniewska, nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Prowadząca wyjaśniła, czym jest przekład intersemiotyczny, omówiła jego formy - od przedszkola (rysowanie bazgrołów), poprzez szkolny kolaż, aż po wystawienie sztuki w teatrze.

Czytaj więcej...

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285ODWIEDŹ NAS


 

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek-piątek w godz 13:00 - 13:30 przerwa na dezynfekcję 

 

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- 10.00-17.00
- nieczynne
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.