Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Konkursy

XII Edycja Konkursu Pięknego Czytania

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku wraz z  III Liceum Ogólnokształcącym  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku zapraszają do udziału w XII Edycji Konkursu Pięknego Czytania. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

Czytaj więcej...

XXVII BIESIADA LITERACKA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku zapraszają do udziału w XXVII BIESIADZIE LITERACKIEJ. Biesiada to przegląd twórczości literackiej uczniów szkół ponadpodstawowych o wieloletnich tradycjach. Celem wydarzenia jest pobudzanie aktywności twórczej młodzieży, umożliwienie uczestnikom zaprezentowania własnej twórczości oraz inspirowanie do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych.

Czytaj więcej...

III konkurs KOMIKSOWO – „EKO KOMIKS” - ROZSTRZYGNIĘTY

Z radością informujemy, że konkurs KOMIKSOWO – „EKO KOMIKS” został rozstrzygnięty. Projekt cieszył się sporym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy 24 prace wykonane przez uczniów i nauczycieli. Prace są wykonane różną techniką, od rysunków wykonanych kredkami i farbami, po techniki komputerowe. Komisja miała nie lada kłopot z wyborem laureatów.

Czytaj więcej...

3 edycja konkursu KOMIKSOWO

Zapraszamy do 3. edycji konkursu KOMIKSOWO.  Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest „Myślę i działam EKO-logicznie”. Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz nauczycieli. Na zwycięzców czekają nagrody!

Czytaj więcej...

Regionalny konkurs edukacyjny "Kim był szejk z Galicji?"

Zapraszamy do regionalnego edukacyjnego konkursu „Kim był szejk z Galicji?”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego. Celem konkursu jest uhonorowanie 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

XXVI BIESIADA LITERACKA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku zapraszają do udziału w XXVI BIESIADZIE LITERACKIEJ. Biesiada to przegląd twórczości literackiej uczniów szkół ponadpodstawowych o wieloletnich tradycjach. Celem wydarzenia jest pobudzanie aktywności twórczej młodzieży, umożliwienie uczestnikom zaprezentowania własnej twórczości oraz inspirowanie do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych.

 

Czytaj więcej...

Reklama przeczytanej książki z księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Płocku

Zapraszamy do wakacyjnej zabawy z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku. Czekamy na Wasze pomysły na zareklamowanie książek z naszych zbiorów. Na zwycięzcę czeka książkowa nagroda - niespodzianka!

Regulamin konkursu (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 1 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 2 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 3 (plik w formacie PDF)

 

KOMIKSOWO – druga edycja

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu KOMIKSOWO. Tym razem zadanie konkursowe polega na wyszukaniu i przeczytaniu dowolnej legendy, mitu, baśni i wykonaniu komiksu ilustrującego jego treść. Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz nauczycieli. Na zwycięzców czekają nagrody!

Szczegóły w załącznikach.

 

Regulamin konkursu (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 1 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 2 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 3 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 4 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 5 (plik w formacie PDF)

 

Konkurs edukacyjny "Płock: kamera, akcja!"

Zapraszamy do udziału w edukacyjnym konkursie „Płock: kamera, akcja!” adresowanym do uczniów klas IV-VIII i klas ponadpodstawowych z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego. Uczniów reprezentować będzie nauczyciel, który zgłosi szkołę do projektu pod tym samym tytułem. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, współorganizatorem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz „Kino za Rogiem”, funkcjonujące przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Czytaj więcej...

Konkurs "Zabawa w kodowanie!"

Zapraszamy wszystkich przedstawiali placówek kulturalno-oświatowych do konkursu „Zabawa w kodowanie!”. Konkurs zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz Wydawnictwo Epideixis , które jest sponsorem nagrody – zestawu PUS (książek i klocków) do kodowania. Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem kodowania. Konkurs polega na nagraniu filmu, na którym ukazana jest nauka kodowania poprzez zabawę. Film wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia trzeba przesłać do 20 listopada 2020r. (więcej informacji w regulaminie).

Regulamin konkursu (plik w formacie PDF)

Życzymy powodzenia!

Czytaj więcej...

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.