Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z COVID-19

Konkursy

Reklama przeczytanej książki z księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Płocku

Zapraszamy do wakacyjnej zabawy z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku. Czekamy na Wasze pomysły na zareklamowanie książek z naszych zbiorów. Na zwycięzcę czeka książkowa nagroda - niespodzianka!

Regulamin konkursu (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 1 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 2 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 3 (plik w formacie PDF)

 

KOMIKSOWO – druga edycja

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu KOMIKSOWO. Tym razem zadanie konkursowe polega na wyszukaniu i przeczytaniu dowolnej legendy, mitu, baśni i wykonaniu komiksu ilustrującego jego treść. Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz nauczycieli. Na zwycięzców czekają nagrody!

Szczegóły w załącznikach.

 

Regulamin konkursu (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 1 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 2 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 3 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 4 (plik w formacie PDF)

Załącznik nr 5 (plik w formacie PDF)

 

Konkurs edukacyjny "Płock: kamera, akcja!"

Zapraszamy do udziału w edukacyjnym konkursie „Płock: kamera, akcja!” adresowanym do uczniów klas IV-VIII i klas ponadpodstawowych z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego. Uczniów reprezentować będzie nauczyciel, który zgłosi szkołę do projektu pod tym samym tytułem. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, współorganizatorem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz „Kino za Rogiem”, funkcjonujące przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Czytaj więcej...

Konkurs "Zabawa w kodowanie!"

Zapraszamy wszystkich przedstawiali placówek kulturalno-oświatowych do konkursu „Zabawa w kodowanie!”. Konkurs zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz Wydawnictwo Epideixis , które jest sponsorem nagrody – zestawu PUS (książek i klocków) do kodowania. Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem kodowania. Konkurs polega na nagraniu filmu, na którym ukazana jest nauka kodowania poprzez zabawę. Film wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia trzeba przesłać do 20 listopada 2020r. (więcej informacji w regulaminie).

Regulamin konkursu (plik w formacie PDF)

Życzymy powodzenia!

Czytaj więcej...

XXV JUBILEUSZOWA BIESIADA LITERACKA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku zapraszają do udziału w jubileuszowej XXV BIESIADZIE LITERACKIEJ EDYCJA 2020 ONLINE. Biesiada to przegląd twórczości literackiej uczniów szkół ponadpodstawowych o wieloletnich tradycjach. Celem wydarzenia jest pobudzanie aktywności twórczej młodzieży, umożliwienie uczestnikom zaprezentowania własnej twórczości oraz inspirowanie do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych.

 

Czytaj więcej...

Konkurs KOMIKSOWO

Celem Konkursu jest: rozbudzanie i rozwijanie u uczniów aktywności artystycznej i twórczego myślenia, kształcenie umiejętności wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych do prezentacji własnej twórczości, podkreślenie faktu, że komiks posiada nie tylko charakter rozrywkowy, ale także walor edukacyjny i wychowawczy.

 

Czytaj więcej...

Z KSIĄŻKĄ PRZEZ MAZOWSZE

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym „Z książką przez Mazowsze”. Konkurs polega na wykonaniu fotografii, na których uwieczniona zostanie pasja czytania w wakacyjnym otoczeniu mazowieckich krajobrazów i zabytków. Zdjęcie powinno być ciekawe i niekonwencjonalne!

 

 

Czytaj więcej...

KONKURS LITERACKO-HISTORYCZNY „O SZABLĘ KOMENDANTA”

Stowarzyszenie PATRIA POLONIA i Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zapraszają do udziału w VIII edycji konkursu literacko-historycznego „O SZABLĘ KOMENDANTA”. Celem tegorocznej edycji jest poszerzanie wiedzy o tradycji, historii i roli Ochotniczej Straży Pożarnej w dziejach Polski, zainteresowanie uczniów historią i tradycją ruchu strażackiego, kształtowanie i pogłębianie postaw patriotycznych oraz pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej uczniów.

 

 

Czytaj więcej...

DWA DNI PIĘKNEGO CZYTANIA

XI edycja Konkursu Pięknego Czytania odbyła się 25 i 26 kwietnia pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Do udziału w konkursie zaprosiła Biblioteka Pedagogiczna w Płocku - główny organizator, a także współorganizatorzy - Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku. Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęli: Tygodnik Płocki, Petronews Płock, Radio RPL FM, PTV: Płocka Telewizja

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE TWORZĄ JAK LEONARDO DA VINCI

„Jestem jak Leonardo da Vinci” - to tytuł projektu edukacyjnego organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku we współpracy ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku.  Do projektu, którego głównym celem  jest propagowanie wiedzy o życiu oraz twórczości malarza i wynalazcy, przystąpiło 17 szkół z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego.

Czytaj więcej...

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285ODWIEDŹ NAS


 

GODZINY OTWARCIA

wtorek-piątek w godz 13:00 - 13:30 przerwa na dezynfekcję 

 

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynna
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynna
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.