Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRAZEOLOGICZNO-ORTOGRAFICZNY

28 lutego odbyła się II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Frazeologiczno-Ortograficznego dla klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Celem konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku Filia w Gostyninie i bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie było: rozwijanie dbałości o piękno i poprawność języka polskiego, pogłębianie wiedzy o frazeologizmach polskich, popularyzowanie wśród społeczności szkolnej Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

O zwycięstwo walczyło pięć  trzyosobowych drużyn ze szkół z terenu miasta i gminy Gostynin. Uczestnicy konkursu świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii i wykazali się dużą znajomością wykorzystania w życiu codziennym polskich przysłów i frazeologizmów.

Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Drugie miejsce zajęli uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie, natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 im.  Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w  Gostyninie.|

Konkurs uświetnili swoim występem uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gostyninie.

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu, ich opiekunowie i członkowie jury otrzymali długopisy z napisem: Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczno-Ortograficzny.  Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom!

Dziękujemy Pani Agnieszce Olczyk Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku za ufundowanie nagród książkowych, Firmie ELBUD z Gostynina za nagrody rzeczowe i słodkości oraz Panu Andrzejowi Sitkowi Dyrektorowi Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gostyninie za udostepnienie auli, w której odbył się konkurs.

 

Bożena Trojanowska
Iwona Grabarczyk

 

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.