Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy - 17.01.2022 r.

Podczas spotkania prelegenci wskazali elementy różniące zdrowe jedzenie od niezdrowego, zawierającego np. sztuczne barwniki. Odpowiedzieli na nurtujące pytania czy aspartam, glutaminiam sodu jest rakotwórczy, czy cola bez cukru jest rzeczywiście bez cukru i dlaczego jest słodka? Rozszyfrowali tajemnicze nazwy dodatków do żywności (np. E128, E300) i wskazali, jaki jest ich wpływ na zdrowie. Znalazł się również przepis na zdrową nutellę. Zwrócono uwagę na rolę ekoopakowań, a także przeprowadzono eksperyment dotyczący zmysłu smaku.

Druga część spotkania odbyła się wymiennie w grupach.

Warsztat Ozoboty w bibliotece poprowadziła Magda Czarnecka, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Głównym jego celem było pokazanie jak w łatwy i precyzyjny sposób można prowadzić zajęcia z programowania. Uczestnicy przećwiczyli programowanie za pomocą kart pracy, które trzeba było uzupełnić odpowiednimi komendami, następnie podobne ćwiczenia wykonywali za pomocą puzzli. Nauczyciele entuzjastycznie podeszli do programowania robotów, widać było, że sprawiło im to dużo radości i zabawy.

Wszystkie potrzebne informacje na temat Ozobotów można znaleźć na stronie internetowej: https://edu-sense.com/pl

Warsztat Canva w pracy bibliotekarza, który przeprowadziła Anna Bakierzyńska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, miał na celu zapoznanie bibliotekarzy z internetowym narzędziem umożliwiającym tworzenie projektów graficznych. Po zarejestrowaniu się mogli wykreować potrzebne do pracy w bibliotece materiały (zaproszenia, dyplomy, okładki książek). Nauczyciele przećwiczyli przesyłanie materiałów z komputera do kreatora, pobieranie i udostępnianie projektów. Dowiedzieli się o Canvie dla nauczycieli, która udostępnia jeszcze więcej darmowych szablonów i daje więcej możliwości.

Anna Bakierzyńska
koordynator sieci współpracy i samokształcenia
„Między nami bibliotekarzami”

 

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.