Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z COVID-19

Sprawozdanie z realizacji edukacyjnego projektu "Płock: kamera akcja!"

2 czerwca 2021 roku zakończył się, trwający od grudnia 2020 r., projekt edukacyjny Płock: kamera, akcja! skierowany do nauczycieli z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego. Organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, współorganizatorem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Kino za Rogiem, funkcjonujące przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów.
Mottem projektu było Cudze chwalicie, swego nie znacie. Głównym celem było ukazanie piękna filmowego miasta Płocka, wyzwolenie kreatywności wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska szkolnego.

Projekt rozpoczęła wystawa „Filmowy Płock”, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku. Wystawa w formie online bardzo dobrze sprawdziła się w prowadzeniu przez nauczycieli wielu ciekawych lekcji online.

Częścią projektu było szkolenie online dla nauczycieli, przeprowadzone przez Radosława Łabarzewskiego - koordynatora autorskiego projektu Filmowy Płock, animatora Kina za Rogiem w Płocku, który w interesujący sposób opowiedział o miejscach w Płocku i okolicach, w których nagrywano sceny filmowe.

17 maja odbyła się edukacyjna wycieczka dla nauczycieli. Uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem Michałem Stańczakiem z Duces Mazovie - przewodnicy z pasją szukali miejsc w Płocku, w których kręcono filmy, m.in. Szatan z siódmej klasy (1960), Stawka większa niż życie, 5 i ½ bladego Józka, Walkower, Bliznę czy też Cesarskie cięcie.

Kolejnym działaniem był regionalny konkurs „Płock: kamera, akcja!”. I miejsce zajęli:

Mateusz Domagalsk
Bartłomiej Markiewicz
Zuzanna Markiewicz
Aleksandra Domagalska

uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku.

Laureatom gratulujemy, a Tomaszowi Siczkowi – nauczycielowi bibliotekarzowi - dziękujemy za formalne czuwanie nad konkursem.

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego filmu, odtwarzającego scenę kultowej Stawki większej niż życie.

Wszyscy nauczyciele biorący udział w niniejszym projekcie otrzymali podziękowania za udział oraz Przewodnik po filmowym Płocku wydany przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Będzie on niewątpliwie pomocą dydaktyczną do szkolnej wycieczki po miejscach w Płocku, w których kręcono sceny filmowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie: uczniom, współorganizatorom, nauczycielom bibliotekarzom, rodzicom. I Państwu, że chciało się czytać;-)

 

koordynatorzy projektu
„Płock: kamera, akcja!”
Anna Bakierzyńska
Anna Szablewska
Biblioteka Pedagogiczna w Płocku

 

 

 

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285ODWIEDŹ NAS


 

GODZINY OTWARCIA

wtorek-piątek w godz 13:00 - 13:30 przerwa na dezynfekcję 

 

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.