Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Nauczyciele bibliotekarze spotkali się na kolejnych warsztatach.

18 listopada 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Część pierwszą stanowiło szkolenie „Nie ma dzieci, są ludzie… - prawa dziecka jako żywej istoty”, z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, poprowadzone przez Annę Szablewską, nauczyciela bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Prelegentka przedstawiła międzynarodowe i polskie kwestie prawne regulujące ochronę praw dzieci oraz zapoznała z osobami i instytucjami działającymi na ich rzecz: Rzecznik Praw Dziecka, UNICEF oraz Janusz Korczak (Henryk Goldszmit). W ramach przybliżenia postaci tego znamienitego nauczyciela uczestnicy obejrzeli film pt. „Janusz Korczak – król dzieci”. Ponadto Pani Anna Szablewska przygotowała i rozdała zestawienie bibliograficzne dotyczące Praw Dziecka oraz zachęciła do obejrzenia wystawy „Twoje prawa” mieszącej się w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku.

Drugą część spotkania stanowił „Warsztat pracy z pokoleniem Z, czyli bibliotekarz w cyfrowym świecie” poprowadzony przez Tatianę Jastrzębską, nauczyciela bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Uczestnicy zajęć poznali plusy prowadzenia Facebooka i Fanpage’a biblioteki, podejmując dyskusję na temat pokolenia Z, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy. Wobec tych wyzwań bibliotekarze muszą stać się cybernawigatorami. W dalszej części uczestnicy warsztatu poznali programy Canva i Sylabus oraz możliwości wykorzystania tych narzędzi w pracy zawodowej i w pracy z uczniem (np. do przeprowadzenia konkursów bibliotecznych, opracowywania plakatów, dyplomów, animacji na stronę Internetową szkoły i portali społecznościowych, różnorodnej grafiki) z poszanowaniem praw autorskich do materiałów wykorzystywanych z sieci.

Anna Bakierzyńska
koordynator sieci
„Między nami bibliotekarzami”

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.