Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Grudniowe zajęcia edukacyjne

Jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę? Gdzie chowają się zagubione skarpetki w praniu? – na te pytania znają już odpowiedź Jeżyki i Stokrotki z Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Płocku dzięki naszym zajęciom z edukacji czytelniczej. 

 

Popołudniowe kodowanie na dywanie w Miejskim Przedszkolu nr 14 poprowadziła Marta Jaroszewska. Podczas wykonywania zadania przedszkolaki ćwiczyły spostrzegawczość, rozumienie symboli i znaków, umiejętności określania kierunków oraz umiejętność pracy zespołowej. Były dumne z odkodowanej śnieżynki i choinki.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii przyczynia się do uatrakcyjnienia zajęć, dlatego uczestnicy zajęć KOMIKSOWO doskonale się bawią, zwiększają kreatywność, a przy tym zdobywają nowe umiejętności. Z warsztatów tym razem skorzystała młodzież z III LO w Płocku. W trakcie zajęć pojawił się nagle niespodziewany Gość...


W pracowni komputerowej Słoneczka z Miejskiego Przedszkola nr 14 wykonywały z powodzeniem przygotowane przez Martę Jaroszewską zadania online. Za pomocą portalu edukacyjnego "Matematyczne zoo" dzieci ćwiczyły spostrzegawczość i trenowały umysł. Rozwiązywanie przygotowanych zadań dostarczyło mnóstwo pozytywnych emocji oraz było źródłem satysfakcji z prawidłowo udzielanych odpowiedzi.


W Szkole Podstawowej w Nowym Grabiu Monika Cejmer przeprowadziła lekcję na temat „Przy polskim stole – dawniej i dziś”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII. Młodzież poznała fragment „Chłopów” Władysława Reymonta opisujący Wigilię oraz fragment księgi II „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza opisujący staropolskie śniadanie. Uczniowie wypowiedzieli się na temat zasad zachowania się przy stole. Młodzież zaprojektowała tort oraz zaproszenie na przyjęcie urodzinowe.


Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku dzięki opowiadaniu "Jak ci idzie?" dowiedziały się, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają!

Uczestnicy zajęć KOMIKSOWO doskonale się bawią, zwiększają kreatywność, a przy tym zdobywają nowe umiejętności. Z warsztatów skorzystała Szkoła Podstawowa nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Wierzbicka.


Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Dobrzykowie uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku w zajęciach o hejcie, prowadzonych przez Tatianę Jastrzębską w ramach akcji  Fundacji Orange #jestnaswiecej.  Pomarańczowa sznurówka – symbol akcji, została wpleciona w buty przez odważnych uczestników spotkania, manifestujących swój sprzeciw wobec hejtu w sieci. W ten sposób pokazują hejterom, że dobrych ludzi w sieci jest znacznie więcej. W dalszej części spotkania uczniowie zostali zapoznani z wystawą pt. „Twoje prawa”, gdzie dowiedzieli się jak doszło do powstania Konwencji o Prawach Dziecka, poznali polskie akty prawne definiujące ich prawa. Podczas prezentacji Anna Szablewska aktywnie włączała uczniów w dyskusje dotyczące Janusza Korczaka czy organizacji UNICEF. Dzieci dowiedziały się kiedy i w jaki sposób reagować na sytuacje naruszające ich prawa. Młodzież szkolna odwiedziła również wypożyczalnię, gdzie Monika Cejmer zapoznała ich z księgozbiorem biblioteki i zasadami wypożyczania wybranych pozycji.


Warsztaty KOMIKSOWO są dla także tych, którzy chcą poznać tajniki tworzenia komiksu, ale nie potrafią ich rysować. W łatwy i szybki sposób młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, pod kierunkiem Izabeli Wypych, zaprojektowała własne ciekawe i niepowtarzalne historie.


Nawet zimą niestraszne nam kodowanie! Udowodnili to uczniowie II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K "Profesor". „Gorąco” zabrali się do rozwiązywania zadań wprowadzających do kodowania z edukacyjnej książki „Od kropki do kodu”. Wielką satysfakcją było dla nich ułożenie z klocków PUS (pomyśl-ułóż-sprawdź) wzoru sprawdzającego poprawność wykonanego zadania.Program zajęć KOMIKSOWO ma za cel przedstawić czym jest komiks, z czego się składa oraz zachęcić do podjęcia próby stworzenia własnej historii obrazkowej o czym przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej im kpr. F. I. Grabowskiego w Bodzanowie. Zajęcia prowadziły Małgorzata Wierzbicka i Izabela Wypych.


Naukę dobrych manier warto rozpocząć jak najwcześniej, dlatego wykorzystaliśmy niespożytą energię wychowanków Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu i poprzez zabawę zgłębialiśmy wiedzę o zachowaniu przy stole. Dzieci uczyły się kulturalnego spożywania posiłków, samodzielnie układały sztućce, z pasją składały serwetki z pomocą Izabela Wypych. Umiejętności na pewno przydadzą się w domach, bo święta tuż tuż...

 


Są tacy, którzy twierdzą, że komiks jest dobry na wszystko ! Dołączyli do nich Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Płocku. Teraz czas na Was!

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.