Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Dzień Dziecka w Bibliotece Pedagogicznej

1 czerwca jest dobrą okazją nie tylko do celebrowania Międzynarodowego Dnia Dziecka, ale również do promocji czytelnictwa i zachęcenia do korzystania z bibliotek. Z okazji dziecięcego święta Biblioteka Pedagogiczna w Płocku przygotowała kilka atrakcji dla uczniów klas I–III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach.

Dzieci obejrzały wystawę, poznały Wypożyczalnię i Czytelnię, a także zasiadły przed komputerami w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej.

Przewodniczką po wystawie „Jak dorastała książka”, prezentującej różne formy książek na przestrzeni dziejów oraz po Wypożyczalni, była Monika Cejmer. M. in. pokazała dzieciom jak przebiega elektroniczne wypożyczanie. Wrażenie na dzieciach zrobiła karta czytelnika, jakże inna od tej w szkolnej bibliotece, a także czytnik kodów kreskowych.

Anna Bakierzyńska z kolei, dokonała aktu pasowania na czytelników. Dzieci z dumą złożyły przyrzeczenie, że będą szanować książki. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom. Klimat Czytelni sprawił, że zdarzenie to miało doniosły charakter. Dzieci chętnie rozwiązywały krzyżówki i quizy. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane.

Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej. Marta Jaroszewska przygotowała ciekawe gry edukacyjne, dzięki którym, uczniowie rozwijali: pamięć, spostrzegawczość oraz kreatywność.

Dzieci oraz towarzyszące im nauczycielki okazały ogromne zainteresowanie tym, co działo się w Bibliotece. Nie brakowało radosnej zabawy i uśmiechu oraz … słodkiej niespodzianki na zakończenie wizyty. Warto podkreślić, że dzień ten był szczególny także dla pracowników Biblioteki – na długo dziecięcy gwar zostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy – do zobaczenia!

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.