Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Wyjazd edukacyjny nauczycieli bibliotekarzy

          7 kwietnia 2014 r. grupa nauczycieli bibliotekarzy z różnych typów szkół i placówek oświatowych w Płocku, Gostyninie, Staroźrebach i Nowej Górze poznawała działalność innych bibliotek.

Tym razem propozycja wyjazdu edukacyjnego objęła Bibliotekę Narodową i sochaczewską Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie. Była też niespodzianka – wizyta w Liceum i Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie!

Celem wyjazdu było poznanie bibliotek innego typu, ich zbiorów, wyposażenia, zasad korzystania, metod i form pracy i oczywiście integracja środowiska nauczycieli bibliotekarzy.

Większość uczestniczek wycieczki pierwszy raz przekroczyła progi Biblioteki Narodowej. Profesjonalnie i zarazem ciepło, ciekawą opowieść o historii i współczesności Biblioteki opowiedziała Pani Ewa Bogusz z Zakładu Informacji Naukowej. Było nam szczególnie miło, gdy podając przykłady działań konserwatorskich odwołała się do materiałów związanych z Płockiem.

Po Bibliotece Narodowej miała miejsce zaplanowana wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Sochaczewie, ale z pewnym opóźnieniem.

Otóż nieoczekiwanie dla uczestniczek (nie dla organizatora!), kilkanaście kilometrów przed Sochaczewem autokar skręcił w kierunku Szymanowa. Niespodzianką okazała się wizyta w Sanktuarium N.M.P Jazłowieckiej oraz w Liceum i Gimnazjum Sióstr Niepokalanek i oczywiście wizyta w bibliotece szkolnej. Z bibliotekarką –siostrą Deodatą – szybko został nawiązany fachowy kontakt. Należy zaznaczyć, że ww. szkoły kształcą i wychowują tylko dziewczęta. Wizyta w Sanktuarium przyniosła indywidualne przeżycia, które trudno nazwać słowami.

Po dotarciu do Sochaczewa kierująca Biblioteką Pedagogiczną Pani Elżbieta Szczypińska w zajmujący sposób przedstawiła idee i efekty konkursu „Wydajemy własną książkę” czy „Tę książkę warto przeczytać”. Aktywność na rzecz promowania czytelnictwa w środowisku lokalnym wzbudziła uznanie. Jednak warunki pracy Filii są nie do pozazdroszczenia – ciasnota! Drożdżowe ciasto własnoręcznie upieczone przez jedną z Pań z Filii – nie do opisania – takie pyszne!

Uczestniczki uznały wyjazd za bardzo udany. Każda z odwiedzanych bibliotek zaoferowała coś ciekawego, innego, niepowtarzalnego.

Do zobaczenia za … jakiś czas!

Barbara Zielińska

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.