Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie obecnym w dymie benzo(a)pirenem może okazać się zabójcze, ponieważ przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza wprowadzono uchwałę antysmogową i wszyscy mieszkańcy Mazowsza są zobowiązani do przestrzegania jej postanowień od 11 listopada 2017 r.

 

Czytaj więcej ...

 

WAKACJE 2022

Budżet Obywatelski Mazowsza - nasze projekty

Drodzy, bardzo potrzebujemy Waszej pomocy !

Do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszone zostały dwa projekty, których beneficjentem jest Biblioteka Pedagogiczna w Płocku: LEGOMazowsze – mobilna wystawa mazowieckich atrakcji oraz Mobilne VR STUDIO – technologia rozszerzonej rzeczywistości. Obydwa projekty z obszaru edukacji publicznej służyć będą zarówno mieszkańcom Płocka jak i Mazowsza.

54 LEGO to doskonała zabawa dla młodszych i starszych, a do tego okazja do odkrycia najciekawszych obiektów Mazowsze w formie miniatur połączona z zajęciami edukacyjnymi „Baw się dobrze – czytaj z LEGO”, zaś mobilne studio rozszerzonej rzeczywistości pomoże w nauce, przybliży świat nowoczesnych technologii i pomoże w rozwoju.

54 Wystawa LEGOMazowsza ma za zadanie dotarcie do dużych i mniejszych ośrodków naszego województwa, pozwalać na współtworzenie lokalnych obiektów i kształtowanie miłości do naszej małej ojczyzny.

55 Mobilne VR STUDIO pomoże uczniom szkół Płocka i okolicznych powiatów na skuteczniejsze uczenie się poprzez angażowania różnych zmysłów, a do tego będzie okazją do dobrej rozrywki.

54 i 55

Oddajcie swoje głosy na https://bom.mazovia.pl/glosowanie... w terminie do 30 czerwca 2022 r. Przekażcie naszą prośbę swoim bliskim i znajomym. Wspólnie zmieniajmy Mazowsze!

Read more...

Spotkanie autorskie z Moniką Oworuszko

2 czerwca Monika Oworuszko, autorka kryminałów dietetycznych dla dzieci z serii „Walenty i spółka”, zawitała do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku na spotkanie autorskie. Pani Monika poprowadziła spotkanie dla nauczycieli, którego celem było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia.

Read more...

Zakończyliśmy regionalny edukacyjny projekt „Ignacy Łukasiewicz – pionier przemysłu naftowego”.

Organizatorem projektu była Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, a partnerami Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Zapraszamy do obejrzenia podsumowującego filmu.

Read more...

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.