Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Galeria laureatów I edycji konkursu KOMIKSOWO

Z przyjemnością prezentujemy laureatów konkursu w ramach projektu „Komiksowo”, który odbył się w 2 kategoriach wiekowych:
- szkoły podstawowe (klasy IV-VIII)
- szkoły ponadpodstawowe (klasy I-IV).

Jury w składzie: Agnieszka Olczyk – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Anna Krusiewicz - nauczyciel konsultant w zakresie języka polskiego, historii i wos, pracownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku, Jacek Znyk – pedagog o specjalnościach: edukacja ustawiczna, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, plastyka, historia sztuki, ekologia, organizacja imprez kulturalno – oświatowych, pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku oceniło poprawność językową, innowacyjność wykonania, pomysł, szatę graficzną oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Poniżej, w oddzielnych galeriach, prezentujemy wszystkie prace.

Read more...

Książka miesiąca – IBUK LIBRA LIPIEC 2020

Na lipiec polecamy książkę o niezwykłej kobiecie „Zofia Kossak. Opowieść biograficzna”. Wywodziła się z niezwykłego rodu. Wnuczka Juliusza, bratanica Wojciecha, blisko spokrewniona z Magdaleną Samozwaniec i Marią Pawlikowską-Jasnorzewską. Od początku żyła w świecie artystów, malarzy, literatów. Zgodnie z rodzinną tradycją studiowała malarstwo, w końcu jednak została pisarką. Wspaniałe wychowanie, empatia i głęboka wiara pisarki zaznaczyły się szczególnie podczas okupacji. Zofia Kossak z wielkim oddaniem zaangażowała się w niesienie pomocy Żydom i działalność „Żegoty”. Trafiła na Pawiak, a później do Auschwitz, skąd – jak napisała – „wyszła w najgorszej formie fizycznej, ale najlepszej duchowej”.

Read more...

Projekt "KOMIKSOWO" - wyniki

Komiksowo – to projekt edukacyjny organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku. Do projektu, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań  i pasji zainteresowań, wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów, przystąpiło 8 szkół z powiatu płockiego, grodzkiego, płockiego ziemskiego, sierpeckiego. Wśród działań, które zostały zaplanowane w ramach projektu „Komiksowo” znalazł się między innymi konkurs pod takim samym tytułem, który odbył się w 2 kategoriach wiekowych:

Read more...

Czytaj bezpiecznie, czytaj w domu z IBUK LIBRA.

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zapewnia bezpłatny dostęp do publikacji na platformie IBUK LIBRA.  Osoby, które chcą skorzystać z książek, czasopism i otrzymać kod dostępu, proszone są o wysłanie e-maila na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Wysyłanie kodów odbywa się od poniedziałku do piątku.

Czytaj kiedy chcesz, czytaj z przyjemnością!

W ostatnim czasie Konsorcjum Mazowieckich Bibliotek Pedagogicznych zakupiło 55 książek (lista książek – link).

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami!

 

Książka miesiąca – IBUK LIBRA CZERWIEC 2020

W czerwcu wydawnictwo udostępnia pozycję „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”. Historie zawarte w publikacji opowiadają o pogoni za marzeniem, która dla niektórych kończyła się odkryciem skarbu na cmentarzu, a dla innych, nawet częściej – samym cmentarzem.

 

Read more...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.