Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Biblioteka Pedagogiczna nieczynna

Książka miesiąca – IBUK LIBRA MARZEC 2020

W marcu książką miesiąca IBUKA Libry zostały "Kobiety Kossaków” Joanny Jurgały-Jureczki. To oparta na bogatym materiale wspomnieniowym i źródłowym barwna opowieść o kobietach kilku pokoleń tego rodu. A były wśród nich dostojne matrony i stare panny czekające na mężów, były też buntowniczki, obdarzone talentem malarki i literatki, które chciały za wszelką cenę wyjść z cienia mężczyzn, eksponując swój własny talent.

Read more...

IBUK Libra w Międzynarodowym Tygodniu E-książki. Nowe funkcje

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej. 

Czytaj więcej...

 

Komiksowe ferie w bibliotece

Różyczka, Fiołek i Gryzipięta przybyli na komiksowe ferie do biblioteki, gdzie czekały na nich detektywistyczne zagadki. Wśród zadań konkursowych znalazły się również gry planszowe, kalambury i scrabble. Każdy dzień komiksowych ferii był inny, a ciekawość i chęć poznawania labiryntu komiksu była tak wielka, że uśmiech i radość nie znikały z twarzy naszych bohaterów. Różnorodność zagadek, gier i tajemnic ukrytych w bibliotece sprawiły, że dzieci poczuły się odkrywcami, twórcami własnej historii, a może nawet bohaterami komiksu, którego treścią stały się właśnie komiksowe ferie.

Read more...

Wystawa Czesław Miłosz jako poeta, eseista, prozaik, tłumacz

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i Światowego Dnia Poezji poprzez wystawę Czesław Miłosz jako poeta, eseista, prozaik, tłumacz. Ekspozycja w głównym korytarzu placówki przybliża sylwetkę wybitnego Polaka, laureata Literackiej Nagrody Nobla, w 40. rocznicę jej przyznania. Wystawa prezentuje różne aspekty twórczości Noblisty – wiersze, eseje, przekłady i powieści. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć Zniewolonego umysłu, Traktatu poetyckiego czy Doliny Issy. Wystawa jest także uhonorowaniem polskich Noblistów z dziedziny literatury: Olgi Tokarczuk i Wisławy Szymborskiej.

Read more...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.