Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Konkurs „Nauka dla Ciebie”

Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”. Zgłoś szkołę, przygotuj z uczniami projekt i wygrajcie cenne nagrody! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 27 lutego.

Aby wziąć udział w konkursie, zbierz drużynę składającą się z dwójki nauczycieli oraz 4–5 uczniów szkoły podstawowej. Następnie wraz z uczniami stwórzcie pomysł na pomoc edukacyjną nawiązującą do przedmiotów przyrodniczych, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy i czekajcie na wyniki I etapu.
  
Etapy Konkursu  +
I etap

Nadsyłanie zgłoszeń: do 27 lutego
Wyniki I etapu: 8 marca

W formularzu konkursowym opiszcie autorski pomysł na pomoc edukacyjną, którą można by wykorzystać na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. Wymyślając projekt, wyjdźcie naprzeciw problemom, z jakimi stykacie się na co dzień w najbliższym otoczeniu – w klasie, szkole czy lokalnej społeczności. Na jakie pytania odpowie Wasza pomoc edukacyjna? Jaką kwestię rozwiąże? Czym będzie się cechować i na czym będzie polegać jej działanie? Opis powinien zawierać maks. 300 słów.

II etap
Warsztaty: 15–16 kwietnia
Nadsyłanie prac: do 15 maja

Po I etapie wyłonimy 12 drużyn, które zaprosimy na warsztaty prowadzone przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Podczas warsztatów dostarczymy Wam jak najwięcej wiedzy praktycznej i inspiracji przydatnych w trakcie realizacji prac konkursowych. Następnie już samodzielnie, w Waszych zespołach, dopracowujecie pomysły i nagracie film prezentujący wymyśloną i skonstruowaną przez Was pomoc edukacyjną.

III etap
Ogłoszenie wyników konkursu: 26 maja

Po otrzymaniu w terminie wszystkich prac konkursowych Komitet Główny Konkursu wyłoni 5 zwycięskich drużyn laureatów. W skład komitetu wchodzą specjaliści z Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz nauczyciele metodycy. 


Gala finałowa
 
19 czerwca 

Konkurs zakończy się uroczystą Galą Finałową w Centrum Nauki Kopernik, podczas której uhonorowani zostaną jego laureaci. Konkurs realizowany jest w ramach programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.   

Więcej o programie „Nauka dla Ciebie” na stronie www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie   

______________________________
Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „
Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.