Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Grudniowe zajęcia edukacyjne

Tatiana Jastrzębska odwiedziła III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, gdzie przeprowadziła zajęcia z edukacji medialnej w klasie trzeciej. Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące fake newsów i dezinformacji. Uczniowie poznali sposoby rozpoznawania fałszywych informacji, narzędzia weryfikacji treści publikowanych w mediach społecznościowych, wiadomościach i internecie oraz instytucje i stowarzyszenia, gdzie można zgłosić podejrzane treści do weryfikacji.

Zajęcia "Detektyw w Bibliotece" rozpoczęły się od wysłuchania bajki „Noc w Bibliotece” oraz obejrzenia różnych kształtów i formatów książek. Następnie uczestnicy zajęć podzielili się na zespoły, których zadaniem było odnalezienie zagubionego cennego, zagubionego przedmiotu. Dzieci musiały rozwiązać szereg zagadek i łamigłówek, żeby dotrzeć do ukrytego skarbu. W ten sposób poznały przestrzeń biblioteki oraz funkcjonowanie wypożyczalni i czytelni, pracę bibliotekarzy i sekretne życie książek.

Dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 18 za wspólną zabawę.

Marta Jaroszewska odwiedziła  grupę „Malinek” w  Miejskim Przedszkolu nr 14 i zabrała dzieci w podróż po zaczarowanym świecie ciepłych, wigilijnych wierszy i opowiadań.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania "W oczekiwaniu na choinkę” Beaty Ostrowickiej. Dowiedziały się, o czym „rozmawiają” ozdoby świąteczne w oczekiwaniu na Święta i o tym, że wyjątkowa atmosfera zależy przede wszystkim od ludzi i tego, co mają w sercach…

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały kolorowe bombki.

Nawiązując do tematyki bloku przedmiotowego dotyczącego kotów, trzylatki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku wysłuchały wierszy „Chory kotek” i „Czysty kotek” Stanisława Jachowicza. Opowiedziały o swoich domowych zwierzętach, a następnie pokolorowały chorego kotka, życząc mu powrotu do zdrowia!

Miasto Marzeń - jak może wyglądać? Kogo można w nim spotkać? Na pytania starały się odpowiedzieć dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gozdowie, które uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Izabelę Wypych.

Zadaniem dzieci było stworzenia Miasta Marzeń z wyobraźni i rozrysowaniu trasy, po której poruszać miały się ozoboty. To było nie lada wyzwanie i wspaniała zabawa!

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.