Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza na spotkanie autorskie z Monika Oworuszko, autorką siedmiotomowej serii „Walenty i spółka”

„Walenty i spółka” autorstwa Moniki Oworuszko, to edukacyjna seria kryminalno-dietetyczna dla dzieci. Śledząc losy bohaterów: Walentego Węglowodana, Wery Wody, Tęgomira Tłuszcza, Balbiny i Błażeja Białko młodzi czytelnicy poznają zasady zdrowego odżywiania. W kolejnych częściach Walenty z przyjaciółmi wyruszą w kulinarną podróż dookoła świata, zbudują piramidę zdrowego żywienia, poszukają prawdziwych witamin, poznają historię jedzenia i reklamę żywności. Ostatnia część serii opowie o ruchu, niezbędnym elemencie zdrowego stylu życia. W historii nie zabraknie kłótni, nieszczęśliwej miłości i czarnego charakteru. Wpadające w ucho hasła, piękne ilustracje i wartka akcja gwarantują dobrą zabawę. Książki są polecane dla dzieci w wieku 6+. Najchętniej czytają je uczniowie klas 0-4 szkoły podstawowej.

O myśli przewodniej spotkania mówi Marta Jaroszewska, Kierownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów:

To pierwsza na rynku edukacyjna seria kryminalno-dietetyczna dla dzieci, która powstała, gdy autorka przeczytała, że „polskie dzieci tyją najszybciej w Europie”. Oryginalni bohaterowie, do tego zabawne i chwytliwe hasła: „Kto słodzone napoje wciąż pije, temu brzuch rośnie i ząb gnije” spowodują, że dzieci chętni sięgną po te pozycje książkowe.

Spotkanie odbędzie się w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Płocku 2 czerwca 2022 r. o godzinie 15:00. Wstęp wolny.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Autorki i zdobycia pamiątkowego wpisu.

Monika Oworuszko

Jest absolwentką studiów z ogrodnictwa, marketingu, ekonomii i zarządzania, a także podyplomowych z dietetyki, literatury dla dzieci i młodzieży oraz kursów kreatywnego pisania.

Przez 15 lat zawodowo zajmowała się marketingiem. Od 2015 prowadzi Wydawnictwo Mobuki.

Jest autorką siedmiotomowej serii książek dla dzieci na temat zdrowego odżywiania pt. „Walenty i spółka. Kryminał dietetyczny”, a także pozycji o celiakii „Ola, Franek i Gucio Gluten”.

Pisze także dla dorosłych („Babie lato”, „Idealna para”).

Prowadzi warsztaty literacko dietetyczne dla uczniów w szkołach i bibliotekach publicznych.

Na konferencjach opowiada rodzicom i nauczycielom o problemie otyłości wśród dzieci, a licealistom doradza w kwestii wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej. Robi na drutach, fotografuje, a projekty i fotorelacje z podróży zamieszcza na blogu: www.monikaoworuszko.pl

 

KATALOGI

 

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.