Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku przyjazna dla osób słabosłyszących.

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku stała się bardziej dostępna dla osób z dysfunkcjami słuchu. Użytkownicy aparatów słuchowych i implantów ślimakowych mogą skorzystać z pętli indukcyjnych, czyli urządzeń wspomagających słyszenie, dzięki którym mają możliwość komfortowego korzystania z pomocy bibliotekarza.

Użytkownicy aparatów i implantów w miejscach z pętlą indukcyjną nie muszą obawiać się problemów ze zrozumieniem personelu , a pracownik może nawet nie wiedzieć, że rozmawia z osobą z niepełnosprawnością słuchu. Anonimowość jest niezwykle ważna dla słabosłyszących – obecność pętli sprawia, że czują się komfortowo.

O inicjatywie mówi Agnieszka Olczyk, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku:


„- Dostępność powinna być standardem każdej instytucji publicznej, zarówno urzędowej, jak i kulturalnej czy oświatowej. Instytucje muszą być bardziej dostępne dla seniorów i osób niepełnosprawnych. To standard, z którym spotykamy się na całym świecie. Doskonale rozumie to Biblioteka Pedagogiczna w Płocku i już od teraz jesteśmy gotowi do przyjęcia osób z niepełnosprawnością narządu słuchu.

Wypożyczalnia i czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku wyposażone zostały w pętle indukcyjne, poprawiające jakość słyszenia. Naszym celem jest dążenie do zwiększania dostępności dla użytkowników. To kolejne działanie po usunięciu barier architektonicznych i dostosowaniu obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Cieszę się, że poprawiamy komfort obsługi użytkowników słabosłyszących.

W planach mamy kolejne działania mające na celu niwelowanie nierówności w dostępie do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, również w kontekście osób z niepełnosprawnościami.”

Pętle indukcyjne umożliwiają odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną (T), w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. Zdecydowanie poprawiają zrozumiałość mowy poprzez wyeliminowanie szumu z otoczenia.

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.