Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

LISTOPADOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Na początku miesiąca Marta Jaroszewska, z teatrzykiem kamishibai, odwiedziła grupę Malinek w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki Kotka Psotka Beaty Gabrat. Poznały jeden dzień z życia małej kotki, której przytrafiają się zabawne sytuacje.

W dniu swojego święta (10 X) kolczasty zwierzak zawitał do grupy Jeżyków w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Płocku. A tam czytelnicza uczta! Anna Bakierzyńska przeczytała Przygody jeża Szymona Urszuli Sieńkowskiej-Cioch, a na drugie danie zaserwowała wyklejanie zwierzaka w nietypowy sposób, bo za pomocą bibuły i słomek!

Uczniowie II Prywatnej Szkoły Podstawowej Zespołu Oświatowo- Konsultacyjnego „Profesor” w Płocku gościli Martę Jaroszewską, bibliotekarkę z Biblioteki Pedagogicznej, która za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiła dzieciom Bajkę o Wiśle Magdaleny Zarębskiej.

Oglądając kolejne ilustracje wsuwane do drewnianego butai, dzieci wyruszyły w podróż z Nurtem Rzeki i to od samego jej źródła. Po drodze poznały różnorodne zwierzęta zamieszkujące tereny Wisły. Wędrówka z biegiem Wisły przeplatana była przystankami w znanych i mniej znanych miejscach na mapie Polski. Bajka o Wiśle to propozycja tematu, który służy wzmocnieniu edukacji ekologicznej w szkołach i rozwijaniu postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Zajęcia dla grupy Stokrotek z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Płocku przeprowadziła Marcelina – jedna z mieszkańców Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Opowiedziała o rodzajach książek oraz poprosiła, by je szanować. Przedszkolaki złożyły przysięgę, którą włączyły się w poczet czytelników. Każdy został uroczyście pasowany i otrzymał dyplom czytelnika.

Tatiana Jastrzębska rozpoczęła cykl spotkań z młodzieżą III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku w ramach zajęć z edukacji medialnej. Pierwsze spotkanie dotyczyło budowania reputacji w sieci i próby odpowiedzi na pytanie Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych w oparciu o książkę autorstwa Tomasza Reich o tym samy tytule.

Wskazaną pozycję znajdziecie w naszej bibliotece.

W Piaskowych opowieściach wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. Warsztatom towarzyszyła książka pt. Świąteczna księga Tupcia Chrupcia.

Spotkanie rozpoczęło się ćwiczeniami relaksacyjnymi. Kolejnym etapem było uważne wysłuchanie przeczytanego przez prowadzącą Agnieszka Białecka fragmentu tekstu literackiego.

Wreszcie przyszedł czas na wyczekiwaną zabawę piaskiem kinetycznym w towarzystwie muzyki Vivaldiego Cztery pory roku.

Uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku odwiedzili bibliotekę i podczas zwiedzania wystawy zatytułowanej Śladami przeszłości ku przeszłości poznali życie i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz Stanisława Lema.

Młodzież wzięła udział w lekcji powystawowej, podczas której bliżej poznała wpływ II wojny światowej na twórczość bohaterów wystawy.

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.