Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

XVI Biesiada Literacka

Jak co roku, w listopadzie, już po raz dwudziesty szósty odbyła się Biesiada Literacka organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Prezentacja i wręczenie nagród odbyło się w auli liceum.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim pobudzanie aktywności twórczej oraz inspirowanie do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych uczniów szkół ponadpodstawowych.

Podczas XXVI Biesiady Literackiej czternastu uczniów z Płocka, Gostynina oraz Wyszogrodu zaprezentowało swoje literackie propozycje, których z przyjemnością i uwagą wysłuchało jury w składzie: Ewa Żmudzin-Sulińska – polonistka z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, Marta Jaroszewska – nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Maciej Wiącek – dziennikarz Radia Płock FM.

Przy ocenie utworów jury wzięło pod uwagę twórczy charakter utworu, samodzielność i oryginalność, poprawność stylistyczną i językową. Znaczącą rolę odgrywał również poziom literacki oraz sposób prezentacji utworu.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza XXVI Biesiady Literackiej otrzymał Igor Adamczyk z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (nauczyciel: Arletta Komorowska) za prolog do książki Bezdomny.

Igor Adamczyk - prolog do książki pt. "Bezdomny"

Drugie miejsce zajęła Wiktoria Głębowicz z III LiceumOgólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku (nauczyciel: Olga Tłuchowska) za wiersz Kryształowa kula.

Wiktoria Głębowicz - "Kryształowa kula"

Trzecie miejsce otrzymała Urszula Serwicka z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (nauczyciel: Arletta Komorowska) za wiersz Nadzieja.

Urszula Serwicka - wiersz "Nadzieja"

Ogromnie nas cieszy, że młodzi ludzie piszą, a na dodatek dzielą się swoimi utworami podczas takiego wydarzenia, jak Biesiada Literacka. Pokazują nam swój kawałek świata, przelany na papier.

Wśród zaprezentowanych utworów znalazła się proza i dużo, w porównaniu do minionych edycji, poezji. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki, co sprawiło, że komisja konkursowa – jak sama przyznała – miała bardzo burzliwe obrady – powiedziała Agnieszka Olczyk, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Patronat honorowy nad Biesiadą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Pozostali uczestnicy tegorocznej Biesiady odebrali z rąk Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej Agnieszki Olczyk pamiątkowe dyplomy oraz upominki za udział.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym twórcom! Dziękujemy młodzieży za udział, życzymy dalszego rozwijania wrażliwości twórczej i samych sukcesów w podejmowanych próbach literackich!

Zwyciezca XXVI Biesiady Literackiej i zdobywca Złotego Pióra – Igor Adamczyk, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku Agnieszka Olczyk.

 


Laureaci XXVI Biesiady Literackiej, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku i Członkowie jury: od lewej Agnieszka Olczyk, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Urszula Serwicka (III miejsce), Wiktoria Głębowicz (II miejsce), Igor Adamczyk (I miejsce), Marta Jaroszewska - nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Maciej Więcek – dziennikarz Radio Płock FM,  Ewa Żmudzin-Sulińska – polonistka z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.

 


Uczestnicy XXVI Biesiady Literackiej

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.