Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z COVID-19

LISTOPADOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

 Kolejne miesiąc i kolejne zajęcia edukacyjne z kodowania! Jak zawsze ekscytujące i wymagające myślenia, ale dające równocześnie super zabawę i radość wykonania zadania. Tym razem przybyły na nie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 21 w Płocku. Rozwiązały zadania z dydaktycznej książki „Od kropki do kodu” z pomocą klocków PUS (pomyśl – ułóż - sprawdź). Dzięki temu zostały ciekawie wprowadzone w zagadnienia związane z programowaniem.

Również przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 21 w Płocku w ramach zajęć Koduj z Biblioteką wzięły udział w warsztatach. Dzięki zabawie z kolorowymi kubeczkami i matami dzieci rozwijały kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczyły umiejętność pracy w zespole oraz  poszerzały wyobraźnię.

Okres przedszkolny to czas, kiedy u dziecka szczególnie mocno rozwijają się kompetencje społeczne, warto więc uczyć zasad savoir-vivre’u już od najmłodszych lat. Justyna Latarska odwiedziła Miejskie Przedszkole Nr 10 W Płocku, zajęcia poświęcone były tematowi etykiety. Dzieci poznały podstawową wiedzę dotyczącą nakrywania do stołu oraz zachowywania przy stole podczas posiłku. Było miło, twórczo i kulturalnie!

W naszej placówce gościliśmy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Uczniowie siódmej klasy uczestniczyli w zajęciach czytelniczych z elementami biblioterapii. Tematem była przyjaźń i miłość. Siódmoklasiści pracując w zespołach zapisali swoje najlepsze cechy charakteru, a także wskazywali pozytywną cechę wspólną dla wszystkich członków grupy.

Japoński teatrzyk ilustracji pozwala na ciekawe i twórcze zajęcia czytelnicze z dziećmi. Dlatego grupa przedszkolaków z Nowego Kanigowa wyruszyła wraz z trzema małymi świnkami w podróż do świata nowoczesnych technologii.

Natomiast bajka „Sen, który odszedł” Anny Onichimowskiej, rozgrywająca się w scenerii snu, była inspiracją dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Płocku podczas warsztatów „Baw się czytaniem – czytaj z LEGO!”. Na spanie i nudę nie było czasu!

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 w Płocku poznały bajkę o „Trzech świnkach” J. i W. Grimm. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali treści, a następnie z zapałem przystąpili do wykonania pracy plastycznej.

Z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji Praw dziecka w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku odbył się cykl zajęć. Przedszkolaki z grupy Wiewiórek, Słoneczek oraz Żabek dowiedziały się o prawie do szacunku, nauki, opieki i miłości, o instytucjach strzegących tych praw, zarówno na świecie (UNICEF) jak i w Polsce (Rzecznik Praw Dziecka).

Również z okazji 30. rocznicy uchwalenia Międzynarodowej Konwencji o Prawach Dziecka Anna Szablewska odwiedziła grupę Wiewiórek z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku. Dzieci wysłuchały bajek: „O panach Palcach” oraz „O królu Maciusiu I”. Następnie tworzyły korony króla Maciusia I, po czym założyły je na głowy, aby poczuć się wyjątkowo, a także uczcić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

W piątkowy poranek 22 listopada Agnieszka Białecka odwiedziła grupę czterolatków i pięciolatków w Miejskim Przedszkolu nr 15 w Płocku. Małym słuchaczom zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy kamishibai. Grupa pięciolatków uważnie wysłuchała opowieści „Królewna Śnieżka”, zaś czterolatki opowiadania "Trzy świnki". Zwieńczeniem zajęć były  zabawy ruchowe oraz praca plastyczna.

 

Justyna Latarska odwiedziła Miejskie Przedszkole Nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku. Grupa Pomarańczowa wraz z Kolorowym Potworem poznawała świat uczuć i emocji, zaś Grupa Żółta wysłuchała opowieści w postaci teatrzyku kamishibai – „Brzydkie kaczątko”, z której wynikał piękny morał, aby nie osądzać nikogo na pierwszy rzut oka.

 

Nasza biblioteka bierze udział w projekcie edukacyjnym „Mały Obywatel Świata”, który realizowany jest przez Fundację CultureLab i portal edukacyjny TupTupTup.org.pl. W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej koordynatorka projektu – Justyna Latarska przeprowadziła w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku zajęcia edukacyjne uświadamiające zagrożenie jakie niesie plastik, dla naszej Matki Ziemi.

Bądź kreatywny, stwórz własny komiks - taki cel przyświecał uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gozdowie, którzy stali się autorami i stworzyli barwne opowieści wykorzystując grę „Komiks” oraz wybrany program komputerowy do tworzenia komiksów.

Agnieszka Białecka odwiedziła grupę czterolatków i pięciolatków w Miejskim Przedszkolu nr 15 w Płocku. Małym słuchaczom zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy kamishibai. Grupa pięciolatków uważnie wysłuchała opowieści „Królewna Śnieżka”, zaś czterolatki opowiadania „Trzy świnki”. Zwieńczeniem zajęć były zabawy ruchowe oraz praca plastyczna.

W warsztatach „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” brały udział Żabki z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. Dzieci uważnie wysłuchały fragmentu książki, szukały zagubionych skarpetek oraz projektowały własne otulistopki.

Hejt to nie jest wolność słowa. Jest tym samym, czym nienawiść wyrażana
w świecie realnym. Najgorszy jest brak reakcji i obojętność na poczucie krzywdy innych.  Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku  dołączyli do grona odważnych uczestników akcji #jestnaswiecej Fundacji Orange zakładając pomarańczowe sznurówki i manifestując swój sprzeciw przeciwko hejterom. Zajęcia  zostały przeprowadzone przez koordynatora akcji Tatianę Jastrzębską nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

Wtorek-piątek w godz 13:00 - 13:30 przerwa na dezynfekcję 

 

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9:00-15:00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9:00-14:00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.