Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Wrześniowe zajęcia edukacyjne

Ważną częścią naszych działań są spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Nauczyciel bibliotekarz Justyna Latarska odwiedziła grupę „Jeżyków” z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Płocku. Zajęcia z edukacji czytelniczej dotyczyły książkowych i bajkowych kotów, a urozmaicone były teatrzykiem kamishibai z opowiadaniem pt. „Kotka Milusia”. Na kolejnych zajęciach z Martą Jaroszewską maluchy poznały nietypowego, kolorowego słonia Elmera. Następnie otrzymały malowanki i najładniej, jak tylko potrafiły, pokolorowały nowego przyjaciela.

Monika Cejmer, nauczyciel bibliotekarz, przeprowadziła zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii dla klasy IV w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Płocku. Poświęcone były wartościom, w szczególności szacunkowi. Do biblioterapii wykorzystany został fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery.

Pod koniec miesiąca w „Piaskowych opowieściach” wzięła udział I klasa ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie. Warsztatom towarzyszyła książka pop-up – „W lesie”. Spotkanie rozpoczęło się ćwiczeniami relaksacyjnymi. Kolejnym etapem było uważne wysłuchanie przeczytanego przez prowadzącą Justynę Latarską fragmentu tekstu literackiego. Wreszcie przyszedł czas na wyczekiwaną zabawę piaskiem kinetycznym w towarzystwie muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku".

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.