Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Dlaczego KOMIKS?

Ruszył projekt KOMIKSOWO realizowany w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku.6 listopada 2019 r. odbyły się warsztaty multimedialne, podczas których uczestnicy poznali nowe narzędzia i aplikacje multimedialne do prowadzenia interesujących zajęć z wykorzystaniem komiksu. Dyrektor Agnieszka Olczyk-Twardy przywitała nauczycieli zapraszając ich do korzystania z bogatych zasobów biblioteki - zbiorów z bazy dydaktycznej, pedagogicznej, psychologicznej  i nie tylko. Małgorzata Wierzbicka – pomysłodawczyni przedsięwzięcia, przedstawiła założenia realizacji projektu, zaś Izabela Wypych – współrealizator projektu, omówiła zasady udziału w konkursie „KOMIKSOWO”. Duża liczba nauczycieli biorących udział w warsztatach, z różnych przedmiotów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ćwiczyła swoje umiejętności z obsługi aplikacji internetowych do tworzenia komiksów w dwóch grupach. Na spotkanie przybyli nauczyciele ze szkół z terenu miasta i spoza  Płocka:

1. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku
2. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku
3. Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku
4. Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku
5. Szkoła Podstawowa w Łącku
6. Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku
7. Szkoła Podstawowa nr 16 w Płocku
8. Szkoła Podstawowa nr 15 w Płocku
9. Szkoła Podstawowa nr 11 w Płocku
10. Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym
11. Szkoła Podstawowa w Bodzanowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenie potwierdzenia udziału w warsztatach. Dodatkowym bonusem były wszystkie materiały ze szkolenia, które zostały przesłane do nauczycieli pocztą elektroniczną.

Dlaczego komiks?

Komiks ma wiele możliwości wykorzystania i może być doskonałym narzędziem wspierającym naukę czytania i pisania, naukę języków obcych, ale również narzędziem przekazywania treści historycznych, przyrodniczych, matematycznych, fizycznych, wychowawczych i innych. Oprócz tego, jest także nowym sposobem motywowania, rozwija kreatywne myślenie, łączy nauczanie z kulturą popularną, łączy edukacje ze świetna zabawą. Praca przy tworzeniu komiksów angażuje wiele umiejętności. Pomaga zdobywać zdolność krytycznego odbioru mediów, poszanowania i stosowania praw autorskich oraz zasad publikacji i wykorzystania utworów i materiałów z Internetu. Przy tworzeniu komiksu młodzi ludzie rozwijają również umiejętności komunikowania się, przekraczają bariery kulturowe i poszerzają swoje horyzonty. Korzystając z nowoczesnych technologii, uczniowie będą mogli skupić się na przekazywaniu treści, nie zniechęcą się i nie poddadzą tłumacząc się brakiem talentu plastycznego Przygotowanie komiksów przez uczniów łączy wykorzystanie bliskich i atrakcyjnych dla młodzieży komunikatorów medialnych ze zdobyciem cennych umiejętności.

Warsztaty przygotowała i prowadziła
Tatiana Jastrzębska – nauczyciel w naszej Bibliotece.


Opracowała: Tatiana Jastrzębska
Dokumentacja fotograficzna: Agnieszka Białecka

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.