Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język"

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku po raz pierwszy włączyła się do udziału w ogólnopolskiej akcji NOC Bibliotek. V edycja wydarzenia odbyła się w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

W płockiej bibliotece spotkanie rozpoczęło się o godzinie osiemnastej od zajęć przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Chociaż o placówce mówi się „Biblioteka w chmurach” - z racji nowego wyglądu, po przeprowadzonej dwa lata temu modernizacji - to tym razem ciemne korytarze kojarzyły się bardziej z piekielnymi czeluściami, w których grasowały czarownice i duchy. Mrożąca krew w żyłach muzyka i poruszające się regały w magazynie sprawiały, że dreszcz emocji towarzyszył zwiedzającym. W czytelni trzeba było uporać się z krzyżówką o nocnych zwierzętach. W sąsiednim klubiku czekały niesamowite opowieści w teatrzyku cieni. Wreszcie na koniec w pracowni komputerowej można było odreagować emocje podczas wspólnej zabawy przy śpiewaniu piosenek i tańcu.

Po godzinie dwudziestej do biblioteki weszła młodzież, która rozpoczęła zwiedzanie od krótkiej pogadanki o akcji #jestnaswiecej, mającej na celu walkę z nienawiścią w sieci. Później był czas na zabawy z grami planszowymi i wykonywaniu radosnych zdjęć do konkursu na selfie w bibliotece.

Dla dorosłych użytkowników biblioteka przygotowała propozycje tekstów, które najlepiej się czyta po zmroku.

Spotkanie zakończyło się zapisaniem nowych czytelników, wypożyczeniami  i dobrymi wspomnieniami. Do następnej NOCY Bibliotek!

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.