Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W CZERWCU

Uprzejmość na co dzień, życzliwość i szacunek okazywane innym ludziom oraz dobre maniery sprawiają, że żyje się lepiej i radośniej. Dlatego warto uczyć zasad savoir-vivre’u już najmłodszych lat. 3 czerwca Justyna Latarska odwiedziła Miejskie Przedszkole nr 25 w Płocku. Zajęcia z edukacji czytelniczej poświęcone były tematowi etykiety. Dzieci za pomocą nauki i poprzez zabawę poznały podstawową wiedzę dotyczącą nakrywania do stołu oraz zachowywania przy stole podczas posiłku. Przedszkolaki uważnie wysłuchały fragmentu książki „Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci” autorstwa Irmy Kalniny, a następnie z zapałem pomagały prowadzącej nakryć stoliczek urodzinowy. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna - „Na co mam ochotę?”. Dzieci wycinały z gazet ulubione potrawy i przyklejały je na swój talerzyk.

W warsztatach czytelniczych „Piaskowe opowieści” uczestniczyła 4 czerwca grupa pięciolatków Miejskiego Przedszkola nr 37 w Płocku. Wakacyjnej przygodzie i zabawie pisakiem kinetycznym towarzyszyła książka autorstwa Brenden Wenzela – „A kto widział kota”. Niezwykłych emocji dostarczyły dzieciom ćwiczenia oddechowe z kolorowymi karteczkami! Zajęcia prowadziła Justyna Latarska.

 

Planowanie i urządzanie przyjęć wcale nie jest łatwym zadaniem dla dorosłych, a 5 czerwca z tym wyzwaniem musiały się zmierzyć 3-latki z Miejskiego Przedszkola nr 34 im. Kubusia Puchatka w Płocku. W czasie zajęć Agnieszka Białecka przedstawiła dzieciom podstawy savoir-vivru obowiązujące podczas nakrywania do stołu. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki „ Podano do stołu” Irmy Kalniny, z której dowiedziały m.in. jak zorganizować przyjęcie. Największą radość sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastycznej „Moja ulubiona potrawa”.

 

6 czerwca Justyna Latarska odwiedziła drugą klasę ze Szkoły Podstawowej w Brudzeniu Dużym. Zajęcia z edukacji czytelniczej dotyczyły dobrych manier obowiązujących podczas posiłku. Dzięki książce „Savoir-vivre dla najmłodszych, czyli zasady towarzyskiej ogłady” dzieci poznały podstawowe zasady obowiązujące przed, po i w trakcie posiłku. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie Kodeksu Dobrych Manier.

 

Podczas zajęć,  które odbyły się 17 czerwca w naszej pracowni komputerowej, przedszkolaki z grupy Żabek z Miejskiego Przedszkola 14 w Płocku pod przewodnictwem Marty Jaroszewskiej udały się do Lulandii - bajkowej krainy gier edukacyjnych online. Bezpieczne zabawy wspomagały ich wszechstronny rozwój. Dzieci chętnie korzystały z Puzzlopedii Podróży, wybierając obrazek do ułożenia z puzzli. Opera w Sydney, Wodospad Niagara, Piramidy w Gizie - te piękne odkryte przez najmłodszych miejsca wprowadziły dzieci w wakacyjny, radosny nastrój. Pełne zaangażowania, z uśmiechem tworzyły rakietę, którą być może udadzą się w swoją wymarzoną wakacyjną podróż!

 

26 czerwca Marta Jaroszewska z grupą dzieci 5- i 6-letnich z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku utrwalała zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie pozwoli dzieciom na wesołe i szczęśliwe korzystanie z uroków lata nad morzem, w górach, nad jeziorem czy choćby w mieście. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania Justyny Niedbały pt. „Mój przyjaciel Ufuś”, które było pretekstem do rozmowy o wakacyjnych przygodach.  Po rozmowie dzieci wzięły udział w zabawie „Wakacyjna podróż”, naśladując jazdę autem, rowerem, pociągiem i samolotem. Następnie prowadząca zaproponowała przedszkolakom wykonanie swojego własnego wagonu, który został umieszczony we wspólnej kompozycji „Wesołego pociągu”.

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.