Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MAJU

9 maja Justyna Latarska uczestniczyła w evencie zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Cogito w ramach Festiwalu Czytelniczego „TuMy Czytamy”. Uczestnikom „Kręgu opowieści” został przedstawiony teatrzyk kamishibai. Dzieci poznały takie opowiadania jak: „Rower Walentynki”, „Bajka o Wiśle” oraz historię „O panach Palcach”. Forma małego spektaklu teatralnego połączona z czytaniem rozwija u dzieci wyczucie języka, wzbogaca słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie.

 

W warsztatach „Piaskowe opowieści” 14 maja uczestniczyły grupy Kaczorków i Słoneczek” z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. Zajęciom towarzyszyła książeczka „Nie bój się misiu!” autorstwa Steve Smallmana i  Caroline Pedler. Fragment tekstu o przyjaźni niezwykle rozgrzał serduszka wszystkich przedszkolaków. Było miło, kreatywnie i wesoło! 

 

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych z elementami biblioterapii „Bez złości mamy więcej radości!”, które 16 maja poprowadziła Marta Jaroszewska. Celem spotkania było kształtowanie umiejętności określania swoich uczuć, rozpoznawanie przyczyn napadów złości, poszukiwanie sposobów radzenia sobie z napadami złości u siebie oraz uświadomienie dzieciom, że przeżywanie złości nie jest niczym złym i nauczenie ich umiejętnego radzenia sobie z tą emocją tak, aby nikomu nie wyrządzić krzywdy. Z zainteresowaniem wysłuchały tekstu pt.: „Bez złości mamy więcej radości!”, po czym wspólnie z prowadzącą doszły do wniosku, że każdy człowiek ma prawo czuć złość z różnych powodów, ale musi tak wyrażać swoje odczucia, by nie sprawiać innym przykrości. Na zakończenie zajęć dzieci zilustrowały podróż samolotem do krainy radości, z której wróciły uśmiechnięte, zadowolone i szczęśliwe…

 

17 maja z oferty zajęć czytelniczych organizowanych w naszej bibliotece skorzystały zerówka i klasa pierwsza z II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K "Profesor". Uczestnicy spotkania ochoczo i z wielkim zapałem przystąpili do budowania z klocków lego. Zadaniem uczniów było odzwierciedlenie za pomocą konstrukcji z klocków niezwykle tajemniczego fragmentu pięknej bajki pt. „Zielony i Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej. Zajęcia prowadziła Agnieszka Białecka.

 

Dzieci z Zeróweczki oraz uczniowie klasy pierwszej z II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K "Profesor" 17 maja wzięły również udział warsztatach czytelniczych „Piaskowe opowieści”. Dzięki książeczce „Co robisz z pomysłem?” dzieci dowiedziały się, że czasami pojawia się w naszej głowie pewna myśl, która nie daje nam spokoju; ta myśl to pomysł i jeśli stale go pielęgnujemy, możemy zrobić wszystko – nawet zmienić świat! Dzieci za pomocą piasku kinetycznego budowały dziś pierwszą myśl jaka przyszła im do głowy… Powstały wspaniałe prace!

 

24 maja Justyna Latarska odwiedziła Sówki i Misie z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. Dzięki książce „Co robisz z pomysłem?” dzieci dowiedziały się, jak magiczną moc ma nasza wyobraźnia i co dzięki niej możemy zrobić. Na podsumowanie zajęć dzieci wspólnie z prowadzącą zrobiły magicznego slime fluffy - były zachwycone!

 

W poniedziałek 27 maja naszą bibliotekę odwiedziła grupa Żabek z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. Dzieci uczestniczyły w zajęciach komputerowych zorganizowanych przez Agnieszkę Białecką i spędziły mile czas układając puzzle online, ćwicząc pamięć i spostrzegawczość w towarzystwie swoich ulubionych postaci z bajek: My Little Pony, Tomka i przyjaciół, Strażaka Sama czy Świnki Peppy. Celem przygotowanych dla dzieci gier edukacyjnych była nauka przez zabawę.

 

Uczniowie klasy drugiej z II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K "Profesor" wzięli udział w warsztatach czytelniczych z elementami sensoplastyki „Piaskowe opowieści”. W wakacyjną podróż tym razem zabrana została książka Elżbiety Zubrzyckiej „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”. Dzieci miały za pomocą piasku kinetycznego zilustrować łąkę, las i naszego małego bohatera - zajączka Filipa. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Justynę Latarską 27 maja

 

Uczniowie klasy drugiej z II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K "Profesor" 27 maja byli również uczestnikami zajęć warsztatowych w ramach projektu czytelniczego „Baw się czytaniem - czytaj z LEGO!”. Dzieci wykonały konstrukcje z klocków lego na podstawie odczytanego przez Martę Jaroszewską fragmentu tekstu pt. „Zielony i Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej.

 

27 maja odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia czytelnicze w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku. Dzieci za wszystkie spotkania podziękowały prowadzącej Monice Cejmer piękną laurką. Zajęciom towarzyszyła lektura „Charlie i fabryka czekolady”. Uczniowie poznali Charliego i jego rodzinę, a dzięki złotym kuponom przenieśli się z bohaterem do fabryki czekolady. Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i podały nazwy wymarzonych słodyczy. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką!

 

28 maja naszą bibliotekę odwiedziły Biedronki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Nowym Kanigowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych „Piaskowe opowieści”, które poprowadziła Agnieszka Białecka. Zajęciom towarzyszyła wspaniała książka autorstwa Cori Doerrfeld - „A królik słuchał…”. W trakcie zajęć dzieci wyruszyły w podróż nad morze! Uważnie słuchały czytanego tekstu literackiego oraz przy klimatycznej muzyce Vivaldiego bawiły się piaskiem kinetycznym.

 

W środę 29 maja Marta Jaroszewska odwiedziła grupę Misiów w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku. Metodą wywodzącego się z Japonii teatrzyku kamishibai prowadząca przedstawiła dzieciom bajkę „Szukając Marudka” autorstwa Kumiko Yamamoto. Przedszkolaki obejrzały kolorowe ilustracje i wysłuchały opowiadania o pięknej przyjaźni chłopca Leosia i psa Marudka. Chętnie uczestniczyły w rozmowie o prezentowanym teatrzyku. Po wysłuchaniu bajki, dzieci świetnie poradziły sobie z kartą pracy dotyczącą kodowania. Bez problemu odczytały współrzędne i przypisany do nich odpowiedni kolor kwadratu. Zakodowanym bohaterem okazał się pies. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało zakładkę do ulubionej książki.

 

29 maja Agnieszka Białecka odwiedziła grupę pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku. Tematem zajęć były owoce, które dzieci rozpoznawały po dotyku, węchu, porównywały ich wielkość, kształt i kolor. Po wysłuchaniu wiersza Wandy Chotomskiej „Myj owoce” przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowie o wartości spożywania owoców, ich mycia, serwowania i sposobu jedzenia. Wzięły również udział w zabawie ruchowej „Sałatka owocowa” oraz grze edukacyjnej „Węch - Owoce i ich zapachy”. Największą jednak radość sprawiło dzieciom wykonanie kolorowego obrusu za pomocą „owocowych stempli”. Podczas zajęć było kolorowo i owocowo!

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.