Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Warsztaty kreatywnej edukacji w Bibliotece Pedagogicznej

23 maja odbyły się warsztaty PUS „Pomyśl – Ułóż – Sprawdź”, które nasza biblioteka  zorganizowała dla nauczycieli we współpracy z Wydawnictwem EPIDEIXIS z Krakowa. Spotkanie zostało zorganizowane zgodnie z realizacją kierunku polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019: kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.  Zajęcia miały charakter praktyczny, wszyscy uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego poznania każdej omawianej pomocy: obejrzenia, wzięcia do ręki, sprawdzenia sposobów działania i różnych, często nieoczywistych, zastosowań.

Prowadząca Pani Dorota Marcinkowska w trakcie zajęć zaprezentowała  uczestnikom sposoby wykorzystania materiałów edukacyjnych w pracy z dziećmi, w tym z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zaprezentowane pomoce  są narzędziami, które czynią proces edukacji najmłodszych ciekawszym, bardziej twórczym i atrakcyjnym. Udowadniają również, że każdy z nas dzięki odpowiednim pomocom edukacyjnym i ćwiczeniom może pobudzić swój umysł do twórczego myślenia, które jest przeciwieństwem myślenia szablonowego.

W trakcie spotkania wiele radości dostarczyła uczestnikom Studnia Jakuba – wspaniała zabawa, która pomimo prostego  wyposażenia  i  reguł,  wymaga  wykazania  się zręcznością i zdolnościami manualnymi. Z jej pomocą ćwiczona jest koordynacja ruchowo-wzrokowa,  zręczność,  cierpliwość oraz koncentracja. W warsztatach wzięło udział 31 nauczycieli.

Marta Jaroszewska

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- 9.00-14.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.