Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

SPOTKANIE NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

3 czerwca w gostynińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej odbyło się spotkanie z nauczycielami bibliotekarzami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spotkanie nawiązywało do jednego z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej: rozwijanie kompetencji cyfrowych nauczycieli.

Pani Jolanta Sieczkowska przedstawiła prezentacje multimedialną o kodowaniu i odkodowywaniu informacji, obrazków z wykorzystaniem kodów QR. Bibliotekarze przy użyciu smartfonów odczytywali zakodowane cytaty i fragmenty Inwokacji z „Pana Tadeusza”.  W drugiej części Pani Bożena Trojanowska zapoznała nauczycieli z aplikacją LearningApps  do tworzenia interaktywnych zabaw, ćwiczeń i gier dydaktycznych. Platforma ta ma duże możliwości wykorzystania na zajęciach bibliotecznych. Zainteresowaniem cieszyły się wykreślanki stworzone w LearningApps. Nauczyciele bibliotekarze po raz kolejny dowiedzieli się jak wykorzystywać nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy z uczniem.

Pani Dorota Augustyniak, nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie  podzieliła się swoim nowym doświadczeniem w pozyskiwaniu  funduszy na doposażenie biblioteki szkolnej. Na zakończenie zaprezentowanych zostało kilka ciekawych pozycji książkowych z omawianej tematyki oraz z  literatury pięknej.

 

Bożena Trojanowska
Jolanta Sieczkowska

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.