Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Filia w Gostyninie

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRAZEOLOGICZNO-ORTOGRAFICZNY

28 lutego odbyła się II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Frazeologiczno-Ortograficznego dla klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Celem konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku Filia w Gostyninie i bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie było: rozwijanie dbałości o piękno i poprawność języka polskiego, pogłębianie wiedzy o frazeologizmach polskich, popularyzowanie wśród społeczności szkolnej Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Read more...

Zajęcia w SP w Zwoleniu z gostynińską Filią BP w Płocku

7 lutego w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu uczniowie klas V-VII tworzyli własne grafiki przy użyciu aplikacji Canva. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, na których młodzież po zapoznaniu się z bazą i możliwościami aplikacji graficznej Canva tworzyli historie komiksowe według własnych projektów. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością tworząc kadry swojego pierwszego komiksu, przygotowując się do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez BP w Płocku.

Read more...

Wizyta uczniów z Białotarska

28 stycznia 2020 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku poznali tajniki wyszukiwania zbiorów on-line na przykładzie katalogu INTEGRO gostynińskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Read more...

Gostynińska biblioteka pedagogiczna na zajęciach w SP nr 15 w Górach

23 stycznia odbyły się warsztaty pt. „Tworzenie komiksów w Canvie”. Zajęcia przebiegały w dwóch grupach, a ich głównym celem było nabycie przez uczestników umiejętności posługiwania się edytorem graficznym Canva oraz poznanie etapów tworzenia komiksów. Uczniowie z klasy 5 ze SP nr 15 w Górach z dużym zainteresowaniem i kreatywnością tworzyli swoje pierwsze kadry komiksu,  przygotowując się do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez BP w Płocku.

 

Read more...

Zajęcia biblioteczne w Szkole Podstawowej nr 15 w Górach

W dniu 23 stycznia 2020 roku uczestnikami zajęć bibliotecznych w SP nr 15 W Górach byli uczniowie klasy drugiej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji na temat: wyglądu planet ich kolejności w Układzie Słonecznym, dlaczego jest dzień i noc, kto to był Mikołaj Kopernik i jakiego dokonał odkrycia oraz jak wielkie są planety i gwiazdy.

 

Read more...

„Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię…” - Mikołaj Kopernik - podsumowanie kosmosu

W czwartek 16 stycznia, uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowej nr 15 w Płocku poznały postać wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o kosmosie. Pojęcia takie jak: planety, układ słoneczny, orbita, astronauta, łazik kosmiczny, kometa, meteor od tej pory nie są im obce.

Read more...

Drugie życie książek – ciekawe pomysły na świąteczne dekoracje

W przedświątecznej atmosferze 5 grudnia 2019 r. pracownicy gostynińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Płocku spotkali się z Sekcją Nauczycieli Emerytów. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z technikami tworzenia papierowej wikliny oraz z nowościami książkowymi dostępnymi w naszej filii. Obejrzeli również prezentację multimedialną, w której krok po kroku ukazane zostały tajniki „papierowej techniki”, a także przykładowe wytwory.

Read more...

W świecie poezji Tuwima

28 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Górach nauczycielki bibliotekarki z gostynińskiej Biblioteki Pedagogicznej przeprowadziły zajęcia biblioteczne.  Przybliżyły uczniom sylwetkę znakomitego poety Juliana Tuwima z okazji 125 rocznicy urodzin.

Read more...

Główny bohater - miś

25 listopada – to dzień, w którym misie ze swoimi małymi właścicielami przybyły do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie. Na korytarzach i w klasach zrobiło się kolorowo i „misiowo”.

 

Read more...

Konferencja na Zamku

We wtorek (19 listopada 2019 br.) w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbyła się coroczna konferencja zorganizowana przez Europejską Fundację na rzecz Osób Potrzebujących EFOP z okazji 15-lecia działalności w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Read more...

KATALOGI

Nr konta do wpłat:
98 1020 1026 0000 1402 0232 3285


ODWIEDŹ NAS
 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.