Strona Główna Strona Główna

Urodziny Henryka Sienkiewicza – Biesiada na Zamku Gostyńskim

Organizatorzy „Wieczorków u Pana Henryka”: Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie, gostynińska Filia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie przygotowali 7 maja 2016 roku Biesiadę na Zamku Gostynińskim, która odbyła się z okazji przypadającej 170. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza.

Tym razem publiczność wysłuchała fragmentów powieści „Ogniem i mieczem”, które czytali: gość specjalny – aktor filmowy i teatralny – Piotr Cyrwus, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku Agnieszka Olczyk-Twardy, Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie Jolanta Syska, Prezes Agencji Rozwoju i Promocji Zamek Gostynin Sp. z o.o. Aleksandra Balcerzak,  zaproszeni mieszkańcy  oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie.

Kolejnym punktem programu była jednoaktówka "Zagłoba swatem" wystawiona przez uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku.  Następnie zostały wręczone nagrody laureatom konkursów: plastycznego – skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pt. "Wizytówki Sienkiewiczowskich bohaterów" oraz literackiego – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych mieszkańców Gostynina
i okolic pt. "Złote myśli Henryka Sienkiewicza".

Pod Zamkiem, przy jeziorze odbył się pojedynek Wołodyjowskiego z Bohunem w wykonaniu członków grupy rekonstrukcyjnej z Płocka. Na dziedzińcu zamkowym uczestnicy Biesiady mieli okazję spróbować potraw kuchni staropolskiej.

Biesiada na Zamku Gostynińskim zamknęła cykl spotkań literackich pod nazwą „Wieczorki u Pana Henryka”, które odbywały się od stycznia do kwietnia.

Bożena Trojanowska

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.