Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

SPOTKANIE GOSTYNIŃSKICH NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

26 września 2016 roku Filia Biblioteki Pedagogicznej w Gostyninie zorganizowała spotkanie z nauczycielami bibliotekarzami, które odbyło się w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Podczas spotkania omawiano realizację jednego z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 – Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, oraz realizację podejmowanych działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bibliotekarze wymieniali się własnymi doświadczeniami, uwagami i informacjami o wydarzeniach promujących czytelnictwo. Dyskutowano także o wyborach czytelniczych uczniów,  pozycjach książkowych, które warto zakupić do bibliotek.

Uczestnicy spotkania zostali poinformowani o multimedialnym projekcie Kultura na Widoku– trzeciej edycji kampanii społecznej realizowanej przez Fundację Legalna Kultura, która promuje korzystanie z dóbr kultury z legalnych źródeł. Wszyscy otrzymali dla swoich szkół plakaty, z których za pomocą linków i kodów QR można bezpłatnie albo w promocyjnej cenie pobrać utwory do oglądania, czytania i słuchania.

Nauczyciele zostali również zachęceni do obejrzenia w siedzibie Filii wystawki i gazetki dotyczących Tygodnia Zakazanych Książek.

Na zakończenie przedstawicielka nieformalnej grupy GAFA (Gostynińskiego Ataku Fotograficzno-Artystycznego), Pani Monika Górska zachęcała bibliotekarzy do zorganizowania w szkołach wystawy pt. "Ocalić od zapomnienia ginące zawody”, wspierającej edukację zawodową. Zaprezentowała zdjęcia, rysunki, a także wiersze i humoreski o gostynińskich zakładach rzemieślniczych, które wcześniej zostały wystawione przez grupę na dziedzińcu zamkowym w Gostyninie.

 

Bożena Trojanowska

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
616091

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości.