Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

Prawa dziecka to prawa człowieka - konferencja z udziałem Rzecznika Praw Dziecka

„Nie ma dzieci, są ludzie” – słowa Janusza Korczaka przyświecały uczestnikom konferencji zorganizowanej wspólnie przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku.

 

Myśl przewodnią spotkania rozwinął gość specjalny konferencji Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, mówiąc: Nie ma dzieci, są ludzie - ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że ich nie znamy. O tym, jak rozpoznawać potencjał naszych uczniów, jak stwarzać im optymalne warunki do rozwoju mówili też kolejni prelegenci – dr Ewa Bartuś reprezentująca Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku - wskazała na rolę edukacji włączającej. Z kolei Beata Olszewska – pełnomocnik Prezydenta Miasta Płocka ds. wolontariatu – podpowiadała uczestnikom konferencji, gdzie i w jaki sposób uczniowie mogą realizować szczytne cele - bo pomagać innym, to także pomagać sobie.

Podczas konferencji nie zabrakło także praktycznych przykładów oraz sprawdzonych pomysłów na realizację tych zagadnień w szkołach i placówkach. Antek i Małgosia – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku wraz z opiekującą się szkolnym kołem wolontariatu – Anną Śnieć – opowiedzieli o tym, jak działają na rzecz innych. Dla dyrektorów i nauczycieli szukających mądrych rozwiązań organizatorzy mieli jeszcze jedną propozycję. Aneta Gładys – nauczyciel konsultant MSCDN zaproponowała udział w międzynarodowym projekcie Szkoły Aktywne w Społeczności (SAS), który w swych założeniach oparty jest właśnie na idei współpracy, działania na rzecz innych, troski o dobre relacje między społecznością lokalną a szkołą.

Patronat honorowy nad konferencją objęli Rzecznik Praw Dziecka i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Patroni medialni: Tygodnik Płocki, PetroNews i Radio dla Ciebie.

Echa konferencji w audycji Radia Dla Ciebie

Biuro RPD

UM Płock

Petronews Płock

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
634483

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości.