Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

26 lutego 2018 roku odbyło się czwarte w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Tematyka spotkania związana była z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 - „Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”.

 

 

Pierwszą część spotkania stanowiło szkolenie „Bezpieczne Interneciaki”, które przeprowadziła Pani Daniela Michalska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Podczas szkolenia omówiła różnicę między cyfrowymi tubylcami a cyfrowymi imigrantami. Uświadomiło to bibliotekarzom różnicę między pokoleniami w korzystaniu z mediów elektronicznych. Prelegentka zobrazowała za pomocą wykresów badania dotyczące aktywności nastolatków w sieci i wynikające z tego zagrożenia. Drugą część poprowadził aspirant Krzysztof Rogowski, policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Opowiedział on o cyberprzemocy, podał przykłady internetowych zagrożeń, z którymi spotkał się w pracy zawodowej. Ponadto przedstawił ścieżkę prawnego działania w chwili zetknięcia się na przykład z nękaniem, zarówno w życiu realnym, jak i w sieci. Zaprezentował także kilkuminutowe filmy obrazujące przykłady negatywnych zachowań wśród młodzieży oraz ich skutki.

W ostatniej części spotkania odbyło się oficjalnie ogłoszenie wyników regionalnego konkursu „Brzechwoklasa”.

 

Anna Bakierzyńska

koordynator sieci „Między nami bibliotekarzami”

 

 

KATALOG

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 

 

GODZINY OTWARCIA

okres wakacyjny

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.