Strona Główna Strona Główna

COACHING I BLISKIE SPOTKANIE Z KACZKĄ DZIWACZKĄ, CZYLI KOLEJNE SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

5 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Na wstępie Pani Monika Cejmer zaprosiła nauczycieli wraz z uczniami na „Światowy Dzień Poezji”, który obchodzimy 21 marca. Zaprezentowała również możliwości i zasoby platformy książek elektronicznych www.libra.ibuk.pl i przekazała uczestnikom kody dostępu uprawniające do bezpłatnego korzystania ze zbioru elektronicznych publikacji renomowanych polskich wydawnictw.

Drugą część spotkania stanowiło szkolenie „Coaching w bibliotece”, które poprowadziła Pani Anna Bakierzyńska. Pokrótce opowiedziała o genezie i historii coachingu, po co jest i jak można go zastosować w szkolnej bibliotece. Następnie bibliotekarze wypełnili „Moje koło życia”, które zobrazowało, z jakich obszarów są zadowoleni, a jakie wymagają poprawy i uwagi. Sieciowcy przetrenowali również na sobie jedno z narzędzi coachingu – kartę „Cel – efekt”. Z pomocą pytań coachingowych doświadczyli wizualizacji swoich celów i w ten sposób pobudzili swoją podświadomość do ich realizacji. Dzięki tym działaniom, nauczyciele bibliotekarze będą umieli „przewieźć” uczniów od ich marzeń do celu.

Trzecią częścią były warsztaty twórcze „Brzechwoklasa – bliskie spotkanie z Kaczką Dziwaczką”, które poprowadziła Pani Olga Gray kierownik świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Powstały oryginalne Kaczki Dziwaczki, które staną się niepowtarzalną pomocą dydaktyczną do realizacji projektu czytelniczego „Brzechwoklasa”. Prowadząca przedstawiła także mnóstwo interesujących propozycji prac plastyczno-technicznych, wartych wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza. Dodatkowo przekazała spis stron internetowych, z których sieciowcy mogą czerpać pomysły.

 

Anna Bakierzyńska

koordynator sieci „Między nami bibliotekarzami"

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.