Strona Główna Strona Główna

ZAJĘCIA W PAŹDZIERNIKU

W magiczny świat Jana Brzechwy zabrała uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku Pani Małgorzata Wierzbicka. Było wspólne śpiewanie piosenek z "Akademii Pana Kleksa", słuchanie wierszy i konkurs o bohaterach utworów Jana Brzechwy. Uczniowie wykonali również ilustracje do wybranych wierszy.
Zajęcia odbyły się 11 października.

 


 

13 października grupę Żabek z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku odwiedziła Pani Marta Jaroszewska. Pani Marta zaprezentowała dzieciom wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, gdyż przez cały tydzień w grupie Żabek królowała tematyka o ogrodzie i warzywach. Przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę na temat warzyw, m.in. rozwiązywały i układały zagadki, rozróżniały warzywa za pomocą wzroku, dotyku, smaku i zapachu. Ponadto rozwijały zdolności porównywania, klasyfikowania, porządkowania i przeliczania w działaniu praktycznym. Pani Marta szczególnie zachęcała dzieci do zdrowego odżywania i spożywania warzyw, które są źródłem witamin. Jak się okazuje, warzywa mogą być także inspiracją do wspaniałej zabawy. Żabki wykonały marchewkowe kukiełki, wykorzystując do tego zgromadzone materiały.

 

 

 

Jesienią, jesienią jabłka się rumienią… Wiedzą już o tym dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku, które po wysłuchaniu wiersza Marii Konopnickiej, dowiedziały się, że oprócz tych owoców jesień w darze daje nam gruszki, orzechy, grzyby i wiele, wiele innych skarbów. Z pomocą Pani Ani Bakierzyńskiej rozwiązały krzyżówkę, a następnie pokolorowały Panią Jesień. Panią Anię nauczyły zaś piosenki pt. „Listki” wraz z choreografią do niej - jak na prawdziwych tancerzy przystało. Radości i uśmiechu było bardzo dużo, tym bardziej, iż za oknem świeciło ciepłe, jesienne słońce. Zajęcia odbyły się 16 października.

 


 

25 października lekcję biblioteczną „W bibliotece czytamy, gramy i … opowieści układamy!” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Płocku przeprowadziła Pani Monika Cejmer. W zajęciach edukacyjnych, które miały charakter terapeutyczny, zastosowała gry i zabawy dydaktyczne. Lekcja rozpoczęła się głośnym czytaniem wiersza „Zoo” Jana Brzechwy. Następnie Pani Monika przeprowadziła quiz „Zwierzęta” sprawdzający znajomość świata zwierząt. Dzieci losowały kartę z różnych kategorii np. „na pustyni”, „na sawannie” i odpowiadały na pytania, otrzymując kartę za prawidłową odpowiedź. Zwycięzcą zostało dziecko, które uzbierało najwięcej kart. Quiz wzbudził u uczniów duże zainteresowanie. Później nadszedł czas na układanie opowieści. Pomogły w tym dzieciom story cubes – kości opowieści. Uczniowie ułożyli własną wersję baśni o Kopciuszku. Lekcję zakończyło wspólne czytanie wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Dzieci otrzymały papierowy wagonik, w którym będą mogły narysować to, co najbardziej zapadło im w pamięć z lekcji.


KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.