Strona Główna Strona Główna

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA ROZPOCZĘŁA CZWARTY ROK PRACY

18 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Składało się ono z dwóch części.

Pierwszą część stanowiło spotkanie autorskie z Panem Janem Henrykiem Walusiem z Polskiego Towarzystwa Archeologicznego i Numizmatycznego Oddział Płock. W trakcie spotkania prelegent opowiadał o swoich zainteresowaniach historycznych i kolekcjonerskich. Z wykształcenia inżynier, od lat zajmuje się historią regionalną, numizmatyką, historią wojskowości. Publikuje m.in. w czasopismach: „Notatki Płockie”, „Nasze Korzenie”, „Rocznik Muzeum Mazowieckiego w Płocku”, „Dziennik Płocki”. Autor zaprezentował swoje książki dotyczące obecności wojsk rosyjskich w Płocku i okolicach w XIX i początkach XX wieku: „3 pułk strzelców w Gostyninie i Płocku” i „21 Muromski Pułk Piechoty. Historia i płockie ślady”.

W drugiej części spotkania odbyło się szkolenie „Academica – cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych”, które poprowadzili Pan Karol Baniak i Pan Iwo Hryniewicz z Biblioteki Narodowej w Warszawie. Prowadzący na przykładach dotyczących Płocka fachowo i ciekawie zaprezentowali możliwości cyfrowej wypożyczalni. Uczestnicy zaś, mając do dyspozycji komputery, wyszukali w jej zasobach informacje przydatne do zajęć dydaktycznych.

Pani Justyna Latarska – uczestniczka Sieci i pracownik naszej Biblioteki – rozdała bibliotekarzom przygotowaną przez siebie listę zawierającą wykaz świąt związanych z biblioteką i z czytelnictwem. Natomiast Pani Monika Cejmer wręczyła nauczycielom listę obchodów i rocznic przypadających w roku szkolnym 2017/2018, co niewątpliwie ułatwi bibliotekarzom planowanie działań w tym zakresie. Ponadto uczestnicy otrzymali bogaty pakiet materiałów od Wydawnictwa Literatura.

Wśród uczestników sieci została przeprowadzona ankieta dotyczącą zagadnień, które powinny być omawiane w nowym roku szkolnym; jej wyniki pomogą nam zaplanować kolejne spotkania Sieci współpracy i samokształcenia zgodnie z potrzebami nauczycieli bibliotekarzy.

 

Anna Bakierzyńska (Koordynator Sieci)

Małgorzata Wierzbicka

  

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.