Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

KLOCKI LEGO W BIBLIOTECE

Popularyzacja czytelnictwa od zawsze znajdowała się w obszarze najważniejszych zadań naszej biblioteki. Promowanie czytelnictwa staje się wyzwaniem wymagającym poszukiwania nowych dróg dotarcia do przyszłych czytelników.

Projekt „Baw się czytaniem – czytaj z LEGO!” realizowany w BP w Płocku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach wraz ze swoimi wychowankami. Z naszej oferty warsztatowej, której celem jest rozwijanie pasji czytelniczych z użyciem klocków Lego, w okresie od stycznia do kwietnia skorzystało 11 placówek oświatowych z Płocka i okolic. Łącznie odbyło się 16 spotkań w których aktywnie uczestniczyło 24 nauczycieli oraz 316 uczestników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Aprobata grona pedagogicznego oraz uśmiech dzieci  jest zachętą dla nas nauczycieli bibliotekarzy do poszukiwania nowych rozwiązań służących rozwijaniu czytelnictwa. Każde spotkanie dostarczyło wiele radości i zadowolenia. Niezwykle kreatywne prace powstałe podczas zajęć, uwiecznione na zdjęciach, stanowią cenną twórczą pamiątkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali już z naszej oferty.

 

Marta Jaroszewska

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644334

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości.