Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

IV JARMARK WIELKANOCNY

8 i 9 kwietnia na placu przed płockim ratuszem odbył się IV Jarmark Wielkanocny. Tego roku po raz drugi uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu organizowanym przez Agencję Rewitalizacji Starówki ARS Sp. z o. o. oraz Fundację REVITA. Nasze spotkanie z mieszkańcami miasta zaplanowano na niedzielne przedpołudnie.

W pierwszej części naszej obecności na Starym Rynku przybliżyliśmy zwyczaje świąteczne w Polsce i na świecie oraz przypomnieliśmy bogatą symbolikę związaną z Wielkanocą. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania bogatej twórczości pisarzy i poetów, dla których na przestrzeni wieków święta  wielkanocne były źródłem inspiracji. W drugiej części dzieci i dorośli mogli przy naszej pomocy własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną lub ozdobić pisankę. Najmłodsi skorzystali z możliwości pomalowania twarzy. Był to mile spędzony czas.

 

Daniela Michalska

 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644332

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości.