Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

TRZECIE SPOTKANIE SIECI „MIĘDZY NAMI BIBLIOTEKARZAMI”

Marcowe spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami” nawiązywało do kierunku realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 „Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości”. Było to wspólne spotkanie z siecią współpracy i samokształcenia „Polonista w sieci XXI wieku” prowadzoną przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

W pierwszej części Pani Anna Krusiewicz – nauczyciel konsultant ds. języka polskiego, historii i WOS MSCDN Wydział w Płocku omówiła, jak wspomagać wychowanie do wartości wśród dzieci i młodzieży poprzez czytanie. Zaproponowała także ciekawe książki przekazujące pozytywne wartości oraz wskazała źródła do poszukiwań innych pozycji książkowych m.in.: IBBY (International Board on Books for Young People - międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej).

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Ewa Wojciechowska z Akademii Webinaru. W swoim szkoleniu online „Gdzie jest klucz do uczniowskiego świata wartości?” przedstawiła m.in. ciekawe zadanie mające na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, co jest w życiu najważniejsze, a co jest dodatkiem umilającym nam życie. Posłużyła się w nim metaforą, że nasze życie jest jak słoik, do którego wkładamy kamienie (symbol ważnych rzeczy w życiu), żwir (symbol mniej ważnych rzeczy) oraz piasek (symbol całkiem drobnych rzeczy). Od nas zależy, czym i w jakich proporcjach wypełnimy nasz słoik, nasze życie.

Ponadto Biblioteka Pedagogiczna wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Psychologów i Pedagogów Szkolnych ogłosiła konkurs fotograficzny „Ekstremalne czytanie” dla uczestników sieci „Między nami bibliotekarzami” oraz „Polonista w sieci XXI wieku”.

Regulamin i karta zgłoszenia.

 

 Koordynator sieci
"Między nami bibliotekarzami"
Anna Bakierzyńska

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644522

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości.