Strona Główna Strona Główna

TRZECIE SPOTKANIE SIECI „MIĘDZY NAMI BIBLIOTEKARZAMI”

Marcowe spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami” nawiązywało do kierunku realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 „Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości”. Było to wspólne spotkanie z siecią współpracy i samokształcenia „Polonista w sieci XXI wieku” prowadzoną przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

W pierwszej części Pani Anna Krusiewicz – nauczyciel konsultant ds. języka polskiego, historii i WOS MSCDN Wydział w Płocku omówiła, jak wspomagać wychowanie do wartości wśród dzieci i młodzieży poprzez czytanie. Zaproponowała także ciekawe książki przekazujące pozytywne wartości oraz wskazała źródła do poszukiwań innych pozycji książkowych m.in.: IBBY (International Board on Books for Young People - międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej).

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Ewa Wojciechowska z Akademii Webinaru. W swoim szkoleniu online „Gdzie jest klucz do uczniowskiego świata wartości?” przedstawiła m.in. ciekawe zadanie mające na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, co jest w życiu najważniejsze, a co jest dodatkiem umilającym nam życie. Posłużyła się w nim metaforą, że nasze życie jest jak słoik, do którego wkładamy kamienie (symbol ważnych rzeczy w życiu), żwir (symbol mniej ważnych rzeczy) oraz piasek (symbol całkiem drobnych rzeczy). Od nas zależy, czym i w jakich proporcjach wypełnimy nasz słoik, nasze życie.

Ponadto Biblioteka Pedagogiczna wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Psychologów i Pedagogów Szkolnych ogłosiła konkurs fotograficzny „Ekstremalne czytanie” dla uczestników sieci „Między nami bibliotekarzami” oraz „Polonista w sieci XXI wieku”.

Regulamin i karta zgłoszenia.

 

 Koordynator sieci
"Między nami bibliotekarzami"
Anna Bakierzyńska

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.