Strona Główna Strona Główna

Szkolenie dla pracowników bibliotek i świetlic szkolnych poświęcone teatrzykowi kamishibai i edukacji globalnej

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku zapraszają na szkolenie dla pracowników bibliotek i świetlic szkolnych poświęcone teatrzykowi kamishibai i edukacji globalnej.

Pracujesz w bibliotece bądź świetlicy szkolnej? Chciałbyś/chciałabyś poznać nowatorską (choć z bogatą tradycją) metodę edukacyjną jaką jest teatrzyk kamishibai oraz poznać ciekawe metody, pomysły i zagadnienia do pracy z dziećmi? Interesują Cię zależności między Globalną Północą oraz Globalnym Południem i chciałbyś/chciałabyś pokazać dzieciom, jak ich codzienne wybory mogą wpływać na ludzi żyjących na drugim krańcu świata? Chciałbyś/chciałabyś poszerzyć swoje kompetencje i wzbogacić prowadzone przez Ciebie zajęcia o treści edukacji globalnej? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, to zapraszamy Cię na szkolenie z bajkowej Edukacji Globalnej.

 

Szkolenie odbędzie się 12.04.2017 r. (środa) w godz. 15:00-18:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku,  ul. Gałczyńskiego 26

 

Szkolenie będzie obejmowało:

  • zagadnienia edukacji globalnej, wyjaśniające podstawowe pojęcia związane z globalizacją, pomocą rozwojową etc.
  • Kodeks w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa oraz język edukacji globalnej
  • prezentację teatrzyku kamishibai – jego historię, zasady opowiadania i pokazywania
  • prezentację wybranych gier i zabaw o tematyce Edukacji Globalnej, które można wykorzystać podczas zajęć bibliotecznych i świetlicowych.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Jakie są korzyści dla uczestników?

Oczywiście nowa wiedza i umiejętności. A poza tym uczestnicy szkolenia otrzymają pakiet, składający się z kartonowego teatrzyku do prezentowania opowieści kamishibai oraz trzech bajek, przygotowanych i wydanych specjalnie na potrzeby projektu:

  • azjatyckiej opowieści o dostępie do edukacji - „Szkoła Czi-Tam” Joanny Mueller z ilustracjami Jagi Słowińskiej
  • afrykańskiej opowieści o dostępie do wody - „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej z ilustracjami Marianny Sztymy
  • opowieści o lasach i ich wycinaniu z Puszczą Białowieską i Amazońską w tle - „Nowy dom rysia Rudka” Tomasza Trojanowskiego z ilustracjami Agnieszki Antoniewicz

 

Każdy uczestnik otrzyma także:

  • książkę ze scenariuszami warsztatów globalnych
  • ilustrowaną mapę świata
  • zaświadczenie o udziale w szkoleniu

Uczestnicy szkolenia zobligowani będą do połowy czerwca 2017 r. do przeprowadzenia co najmniej 3 warsztatów z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai w swoich macierzystych placówkach.

Prosimy o zgłoszenie udziału za pomocą formularza elektronicznego

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 05.04.2017 r.

UWAGA! Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o tym mailowo. W szkoleniu może brać udział 1 osoba z danej placówki.

Szkolenie jest częścią projektu „Edukacja globalna dla najmłodszych (4. edycja)”, realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” i współfinansowanego w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2017

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.