Strona Główna Strona Główna

INAUGURACJA PROJEKTU „DOBRY PRZYKŁAD – DOBRY PRZEKŁAD”

6 marca 2017 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu czytelniczego "DOBRY PRZYKŁAD DOBRY PRZEKŁAD".

Jest to nowy projekt realizowany przez Mazowieckie  Samorządowe  Centrum  Doskonalenia  Nauczycieli  Wydział w  Płocku we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku popularyzujący najnowszą niemiecko- i anglojęzyczną literaturę dziecięcą i młodzieżową. Wybrane pozycje książkowe są pretekstem do promocji literatury i czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zaproponowane przekłady są punktem wyjścia do uczenia wartości moralnych, pokazania, że niezależnie z jakiego kręgu kulturowego pochodzi bohater książkowy, ma on takie same pragnienia, marzenia i dylematy życiowe jak każdy młody czytelnik. W trakcie realizacji projektu nauczyciele poznają ciekawe metody kształcenia kompetencji czytelniczych uczniów, które mogą wykorzystać na swoich zajęciach, a rodzice zostaną uwrażliwieni na rolę książki i nawyku czytania w procesie edukacji i życiu dziecka.

Podczas spotkania inauguracyjnego Panie Aneta Gładys i Anna Krusiewicz  z MSCDN Wydział w Płocku przedstawiły założenia i cele projektu, a ze strony Biblioteki Pedagogicznej Pani Monika Cejmer zapoznała uczestników z tytułami książek wybranych do projektu, jak również zaprezentowała podejmowaną w nich tematykę. Pani Daniela Michalska omówiła przygotowane przez pracowników biblioteki lekcje biblioteczne przygotowane w oparciu o wybrane pozycje książkowe.

W spotkaniu udział wzięli nauczyciele języka polskiego, języków obcych, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele bibliotekarze ze szkól podstawowych i gimnazjów zgłoszonych do udziału w projekcie.

Przedmiotowy projekt wpisuje się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonych przez MEN związanych z upowszechnianiem czytelnictwa i rozwijaniem kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

 

Daniela Michalska

 

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.