Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

INAUGURACJA PROJEKTU „DOBRY PRZYKŁAD – DOBRY PRZEKŁAD”

6 marca 2017 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu czytelniczego "DOBRY PRZYKŁAD DOBRY PRZEKŁAD".

Jest to nowy projekt realizowany przez Mazowieckie  Samorządowe  Centrum  Doskonalenia  Nauczycieli  Wydział w  Płocku we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku popularyzujący najnowszą niemiecko- i anglojęzyczną literaturę dziecięcą i młodzieżową. Wybrane pozycje książkowe są pretekstem do promocji literatury i czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zaproponowane przekłady są punktem wyjścia do uczenia wartości moralnych, pokazania, że niezależnie z jakiego kręgu kulturowego pochodzi bohater książkowy, ma on takie same pragnienia, marzenia i dylematy życiowe jak każdy młody czytelnik. W trakcie realizacji projektu nauczyciele poznają ciekawe metody kształcenia kompetencji czytelniczych uczniów, które mogą wykorzystać na swoich zajęciach, a rodzice zostaną uwrażliwieni na rolę książki i nawyku czytania w procesie edukacji i życiu dziecka.

Podczas spotkania inauguracyjnego Panie Aneta Gładys i Anna Krusiewicz  z MSCDN Wydział w Płocku przedstawiły założenia i cele projektu, a ze strony Biblioteki Pedagogicznej Pani Monika Cejmer zapoznała uczestników z tytułami książek wybranych do projektu, jak również zaprezentowała podejmowaną w nich tematykę. Pani Daniela Michalska omówiła przygotowane przez pracowników biblioteki lekcje biblioteczne przygotowane w oparciu o wybrane pozycje książkowe.

W spotkaniu udział wzięli nauczyciele języka polskiego, języków obcych, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele bibliotekarze ze szkól podstawowych i gimnazjów zgłoszonych do udziału w projekcie.

Przedmiotowy projekt wpisuje się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonych przez MEN związanych z upowszechnianiem czytelnictwa i rozwijaniem kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

 

Daniela Michalska

 

 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644331

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości.