Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

STYCZNIOWE RODZINNE CZYTANIE W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 34

W miesiącu styczniu odbyły się dwa spotkania w ramach projektu Rodzinne Czytanie w Miejskim Przedszkolu nr 34 w Płocku. Pierwsze poświęcone było owadom. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o motylu pt. „Mój przyjaciel Kemushi” zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai. Teatrzyk wzbudził duże zainteresowanie wśród przedszkolaków, a historia o przyrodzie i jej przemianach była wstępem do poznania poszczególnych etapów rozwoju tego owada. Następnie przedszkolaki szukały ukrytego na obrazku motyla oraz kolorowały obrazki przedstawiające jego cykl rozwojowy.

Kolejne spotkanie poświęcone było zimowo-karnawałowym obyczajom. Mama Mai przeczytała fragmenty książki „Zwyczaje w polskim domu”, z których dzieci dowiedziały się, co to jest karnawał, kiedy piecze się pączki, jak wyglądają kolędnicy i karnawałowe maski. Następnie przedszkolaki namalowały farbami zimowy pejzaż nawiązujący do treści odczytanego fragmentu książki „Chatka pełna zwierząt. Taniec pingwinów” Doroty Skwark:

„Gdzieś daleko, pośród śniegów, żyło stado reniferów,

- Co tu robić? – tak mówiły, bo potwornie się nudziły…”

 

 

Czytająca mama Mai

Anna Bakierzyńska

 

 

 


 

 

 

 

 


 


 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644348

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości.