Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

BIBLIOTEKARZE CZYTAJĄ DZIECIOM

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku wsparła zaprzyjaźnioną placówkę w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bibliotekarze w listopadzie i grudniu 2016 roku, cztery razy w tygodniu przez dwadzieścia minut, czytali dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku fragmenty wybranych nowości książkowych.

Uczniowie z klas II i III z zainteresowaniem wysłuchali między innymi fragmentów książek „Babcia na jabłoni” Miry Lobe, „Dlaczego oczy kota świecą w nocy” Doroty Sumińskiej, „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” Elżbiety Zubrzyckiej, „Nudzi mi się” Rafała Klimczaka. Z nich dzieci dowiedziały się miedzy innymi, że warto wierzyć w siebie, że można pokonać wszelkie trudności i należy realizować własne marzenia. Dzięki książkom „Nela na kole podbiegunowym” oraz „Dzieciaki świata” Martyny Wojciechowskiej uczniowie rozpoczęli mentalną wędrówkę po świecie. Natomiast lektura „Nic nie szkodzi, czyli to się może zdarzyć każdemu” Marioli Gołaszewskiej i Elżbiety Pańczak pokazała, że każdemu z nas może przydarzyć się nieszczęście, wobec czego nie należy się z kogoś wyśmiewać, ale mu pomóc. Dodatkowo rangę pomocy ze strony drugiego człowieka potwierdziła książka pt. „12 ważnych opowieści : polscy autorzy o wartościach”. Ponadto trzecioklasiści poznali także legendy o powstaniu miasta Łodzi i Kołobrzegu z książki „O krakowskich psach i kleparskich kotach: polskie miasta w baśni i legendzie”.

 

 

Warto czytać dzieciom!

Anna Bakierzyńska
Małgorzata Wierzbicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644353

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości.