Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

DRUGIE SPOTKANIE SIECI „MIĘDZY NAMI BIBLIOTEKARZAMI”

12 grudnia 2016 roku odbyło się  drugie w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Słowem wstępu życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w imieniu pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Płocku złożyła Pani Agnieszka Olczyk-Twardy, Dyrektor placówki.

Tematem przewodnim spotkania było prowadzenie dokumentacji w bibliotece szkolnej oraz przeprowadzanie skontrum. Wsparciem merytorycznym służyła Pani Małgorzata Wierzbicka, nauczyciel bibliotekarz z BP w Płocku. Przywołane i omówione zostały akty prawne regulujące omawiane kwestie, w tym  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania oraz Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych. Ponadto uczestnikom spotkania została przekazana lista pozycji książkowych przypisanych do poszczególnych kategorii tematycznych, rekomendowanych przez Bibliotekę Narodową w Warszawie. Może ona stanowić wskazówkę przy doborze księgozbioru do biblioteki szkolnej, bądź przy wyszukiwaniu pozycji książkowych do prowadzenia zajęć z uczniami.

Drugą część spotkania, w ramach wymiany dobrych praktyk, poprowadziły Pani Iwona Zaremba (ekspert z zakresu pedagogiki twórczości) i Pani Edyta Dzięgielewska – nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku. Zaprezentowały przykładowe ćwiczenia z pedagogiki zabawy wspierające twórcze myślenie. Sieciowcy mieli  możliwość uczestniczyć w zabawie integracyjnej „Sałatka jarzynowa”, poznać różne sposoby ewaluacji zajęć edukacyjnych. Dodatkowo otrzymali materiały dydaktyczne przydatne na co dzień w pracy nauczyciela bibliotekarza: wiersz połówkowy „Wiosenna łąka” oraz karty pracy rozwijające myślenie pytające – „Rzeczy, które mnie dziwią”, „Kapsuła czasu”.

Kolejne spotkanie Sieci odbędzie 6 marca 2017 roku i będzie nawiązywało do kierunku realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 "Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości".

 

Koordynator sieci

"Między nami bibliotekarzami"

Anna Bakierzyńska

 

 

 

KATALOG

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 

 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.