Strona Główna Strona Główna

DRUGIE SPOTKANIE SIECI „MIĘDZY NAMI BIBLIOTEKARZAMI”

12 grudnia 2016 roku odbyło się  drugie w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Słowem wstępu życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w imieniu pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Płocku złożyła Pani Agnieszka Olczyk-Twardy, Dyrektor placówki.

Tematem przewodnim spotkania było prowadzenie dokumentacji w bibliotece szkolnej oraz przeprowadzanie skontrum. Wsparciem merytorycznym służyła Pani Małgorzata Wierzbicka, nauczyciel bibliotekarz z BP w Płocku. Przywołane i omówione zostały akty prawne regulujące omawiane kwestie, w tym  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania oraz Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych. Ponadto uczestnikom spotkania została przekazana lista pozycji książkowych przypisanych do poszczególnych kategorii tematycznych, rekomendowanych przez Bibliotekę Narodową w Warszawie. Może ona stanowić wskazówkę przy doborze księgozbioru do biblioteki szkolnej, bądź przy wyszukiwaniu pozycji książkowych do prowadzenia zajęć z uczniami.

Drugą część spotkania, w ramach wymiany dobrych praktyk, poprowadziły Pani Iwona Zaremba (ekspert z zakresu pedagogiki twórczości) i Pani Edyta Dzięgielewska – nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku. Zaprezentowały przykładowe ćwiczenia z pedagogiki zabawy wspierające twórcze myślenie. Sieciowcy mieli  możliwość uczestniczyć w zabawie integracyjnej „Sałatka jarzynowa”, poznać różne sposoby ewaluacji zajęć edukacyjnych. Dodatkowo otrzymali materiały dydaktyczne przydatne na co dzień w pracy nauczyciela bibliotekarza: wiersz połówkowy „Wiosenna łąka” oraz karty pracy rozwijające myślenie pytające – „Rzeczy, które mnie dziwią”, „Kapsuła czasu”.

Kolejne spotkanie Sieci odbędzie 6 marca 2017 roku i będzie nawiązywało do kierunku realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 "Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości".

 

Koordynator sieci

"Między nami bibliotekarzami"

Anna Bakierzyńska

 

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.