Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z SIKORZA

12 grudnia Biblioteka Pedagogiczna w Płocku gościła uczniów klasy czwartej i piątej – wraz z nauczycielami – ze Szkoły Podstawowej w Sikorzu. Lekcje odbyły się w Czytelni i Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej.

Zajęcia w Czytelni poświęcone były zaletom czytania. Do rozważań nad wartościami, które daje nam literatura, posłużył fragment „Małego Księcia”. Wstępem do zajęć była zabawa związana z przywołaniem ulubionych bohaterów literackich i próbą odgadnięcia, w jakich książkach oni występują. Po zajęciach każde dziecko potrafiło wskazać przynajmniej kilka zalet czytania książek. Natomiast w ICIM uczniowie wykorzystując funkcje narzędzia on-line ToonDoo stworzyli wirtualny komiks o tematyce świątecznej.

Na zakończenie spotkania dzieci zwiedziły Wypożyczalnię, gdzie zapoznały się z elektronicznym sposobem zamawiania książek.

 

 

Monika Cejmer

Marta Jaroszewska

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644367

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości.