Strona Główna Strona Główna

WARSZTATY CZYTELNICZE

25 października i 7 listopada 2016 roku, we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku, Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała cieszące się dużą popularnością warsztaty metodyczne dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej,  polonistów oraz bibliotekarzy. Celem warsztatów było zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie promocji czytelnictwa.

Anna Krusiewicz, konsultant MSCDN omówiła kompetencje czytelnicze oraz metody dialogu w pracy z tekstem literackim. Spore zainteresowanie wzbudziły pytania postawione przez prelegentkę dotyczące krótkiego tekstu o tajemniczym tytule DŻABBERSMOK.

Z kolei Marta Jaroszewska, nauczyciel-bibliotekarz z BP, opowiedziała o  projekcie edukacyjnym „Baw się czytaniem – czytaj z Lego!”. Następnie poprosiła uczestników spotkania o dokonanie analizy  i interpretacji tekstu legendy „O wawelskim smoku, królu Kraku i Szewcu Skubie” pochodzącej z książki „Legendy i podania polskie” Mariana Orłonia i Jana Tyszkiewicza.  Każda z grup po wylosowaniu fragmentu legendy miała przedstawić treść za pomocą konstrukcji z klocków Lego. Pracujące zespoły  nie porozumiewały się ze sobą, nie opowiadały, co budują. Po skończonej pracy zadaniem każdej grupy było rozpoznanie w powstałych budowlach elementów charakterystycznych dla danego fragmentu  legendy. Praca z utworem literackim w połączeniu z ponadczasowymi klockami Lego okazała się super zabawą, sprawiła wszystkim wielką radość.

Szkolenie wzbudziło duże zainteresowanie nauczycieli zarówno prezentowanymi treściami, jak i metodą klockową – kreatywnym pomysłem na promocję czytelnictwa.  

 

Marta Jaroszewska

 
KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.