Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE Z OKAZJI 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI

W październiku w Bibliotece Pedagogicznej  w Płocku odbyły się lekcje związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Odwiedziły nas: Gimnazjum z Ciachcina, Szkoła Podstawowa z Kobylników i Szkoła Podstawowa EDUMONTESSORI z Płocka. Uczniowie zwiedzili Bibliotekę, obejrzeli wystawę dotyczącą Chrztu Polski i wzięli udział w zajęciach czytelniczo-medialnych, których przebieg był zróżnicowany i dostosowany do danego etapu edukacyjnego. 

Uczniowie klas I-III wysłuchali opowiadania o chrzcie Kazimierza Szymeczko z książki „A to ci historia! Opowiadania z dziejów Polski”. Następnie rozwiązali krzyżówkę z hasłem „patriotyzm” oraz przygotowali do niego mapę mentalną. Kolorując Orła Białego, zapoznali się z symbolami narodowymi. W klasach IV-VI pracowano ze źródłami historycznymi i wykorzystano platformę Learning Apps. Uczniowie mieli okazję zapoznać się m.in. z drzewem genealogicznym Piastów i relacją z Kroniki Galla Anonima na temat chrztu Mieszka I. Natomiast gimnazjaliści, oprócz źródeł historycznych, pracowali także z materiałem dźwiękowym. Piosenka T-raperów Znad Wisły „Mieszko” była inspiracją do zapoznania się z tekstami źródłowymi dotyczącymi początków państwa polskiego.

Andrzej Stawicki
Anna Bakierzyńska
Monika Cejmer


 

 

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 

 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.