Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE Z OKAZJI 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI

W październiku w Bibliotece Pedagogicznej  w Płocku odbyły się lekcje związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Odwiedziły nas: Gimnazjum z Ciachcina, Szkoła Podstawowa z Kobylników i Szkoła Podstawowa EDUMONTESSORI z Płocka. Uczniowie zwiedzili Bibliotekę, obejrzeli wystawę dotyczącą Chrztu Polski i wzięli udział w zajęciach czytelniczo-medialnych, których przebieg był zróżnicowany i dostosowany do danego etapu edukacyjnego. 

Uczniowie klas I-III wysłuchali opowiadania o chrzcie Kazimierza Szymeczko z książki „A to ci historia! Opowiadania z dziejów Polski”. Następnie rozwiązali krzyżówkę z hasłem „patriotyzm” oraz przygotowali do niego mapę mentalną. Kolorując Orła Białego, zapoznali się z symbolami narodowymi. W klasach IV-VI pracowano ze źródłami historycznymi i wykorzystano platformę Learning Apps. Uczniowie mieli okazję zapoznać się m.in. z drzewem genealogicznym Piastów i relacją z Kroniki Galla Anonima na temat chrztu Mieszka I. Natomiast gimnazjaliści, oprócz źródeł historycznych, pracowali także z materiałem dźwiękowym. Piosenka T-raperów Znad Wisły „Mieszko” była inspiracją do zapoznania się z tekstami źródłowymi dotyczącymi początków państwa polskiego.

Andrzej Stawicki
Anna Bakierzyńska
Monika Cejmer


 

 

 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
616070

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości.